В Острозі зібралися науковці всеукраїнського та світового рівня
Перспективи співпраці України з діаспорою, обмін культурним, науковим та освітнім досвідом обговорювали на нещодавній Міжнародній науковій коференції "Українська діаспора: проблеми дослідження". Цей захід уже вчетверте традиційно проводиться у Національному університеті "Острозька академія" з ініціативи Інституту дослідження української діаспори, що функціонує в навчальному закладі, Українського історичного товариства, Української американської асоціації університетських професорів та світової наукової ради при світовому конгресі українців. Відтак, до Острога приїхали науковці діаспори з Канади, Словаччини, Польщі, Хорватії, Румунії тощо. На переконання українців за рубежем – оптимізму мало. "Із приходом нової влади відносини України з діаспорою широко нами обговорюються. Між українськими державними інституціями та організаціями за кордоном має бути постійний діалог, якого зараз ми, на жаль, не спостерігаємо. Якщо така ситуація продовжуватиметься далі, то критичні зауваження з боку діаспоріан висловлюватимуться все частіше", – стверджує директор Українського Центру засобів та розвитку при університеті ім. Грента МакЮена в Едмонтоні (Канада) Роман Петришин. Це помітно... Адже об’єднана українська громада в США відмовилася зустрітися з Президентом України Віктором Януковичем, який 22-24 вересня перебував на пленарному засіданні Генеральної асамблеї ООН. Про це йдеться у листі Українського конгресового комітету Америки до Президента України. Комітет запевнив, що зустрінеться з Віктором Януковичем лише тоді, коли "відчує щире спіклування з українським народом та його проблемами".
За словами Юрія Сидоренка, Українська Всесвітня Координаційна Рада неодноразово зверталася за допомогою до Адміністрації Президента, однак досі відповідей на свої листи вони так і не отримали. "Представництво українців за кордоном неоднорідне. Серед них є підприємці з досить великим капіталом, представники середнього класу, бізнесу, інтелігенції, політики. Багато хто з них хотів би мати в Україні свою справу, бізнес, прийти з інвестиціями, створити, наприклад, український міжнародний банк, через який можна було б із меншими відсотками пересилати зароблені заробітчанами гроші додому в Україну. Дехто просто хоче купити в Україні будинок чи квартиру, прийняти українське громадянство, жити і працювати тут", — коментує ситуацію пан Юрій.
А й справді, Великобританія, наприклад, поширює свої культурні та освітні надбання у світі завдяки Британській раді, Німеччина – завдяки функціонуванню у більшості країнах Ґете-Інституту. Виникає питання – чому ж ми, маючи таку велику кількість співвітчизників за рубежем, не можемо налагодити з ними послідовну співпрацю задля популяризації своєї культури традицій, освіти та наукових досягнень?
Рівнян запрошують на виставу "Пілот та маленький принц"
Виставу можна буде подивитися у Рівненському академічному обласному театрі ляльок у п'ятницю, 29 листопада, о 18.00.
переглядів: 344
Завтра Рівне проститься із полеглим Героєм
Завтра, 25 листопада, у Рівному попрощаємося із захисником України Олегом Зваричем, який загинув, борючись із ворогом.
переглядів: 681
У Рівному буде концерт до Дня Незалежності Польщі
За кілька днів, 26 листопада, о 16 годині, буде концерт, на якому виконуватимуть музику відомих композиторів. Концерт приурочений до Дня Незалежності Польщі, який був нещодавно.
переглядів: 383
Акція "Подаруй книгу воїну" триває: де у Рівному є пункту збори літератури
У Рівному триває благодійна акція "Подаруй книгу воїну". Мешканці міста та сусіднього Квасилова можуть віддати свої українські книги у бібліотеки, щоб порадувати військових, які проходять лікування або реабілітацію.
переглядів: 335
Ворожіння на Катерини: як дівчата зазирають у майбутнє
Свято Катерини завжди було особливим для дівчат, адже саме в цей день вони могли зазирнути в майбутнє і дізнатися про свою долю. Існує безліч ворожінь, які передавалися з покоління в покоління. Ось деякі з найпопулярніших:
переглядів: 388