Презентація книги "Польща та Україна у боротьбі за незалежність 1918-1920"
Ця книга є плодом наукової конференції, організованої у листопаді 2008 року Генеральним Консульством Республіки Польща в Луцьку. До речі, це не перша праця, яка виходить за ініціативи та підтримки Генерального Консула Республіки Польща в Луцьку Томаша Янека, який за фахом історик.
Публікація присвячена проблематиці політичного союзу Польщі та України, представляли який дві великі постаті — Юзеф Пілсудський та Симон Петлюра.
Презентація книги, організована Консульством та Інститутом Польщі Волинського національного університету зібрала чисельне студентство, членів місцевої польської громади, науковців, журналістів та інших осіб, зацікавлених польсько-українськими стосунками. Головними гістьми зустрічі були автори рефератів, що й склали зміст цього видання — полк. Тадеуш Кшонстек [редактор видання], ген. Людвік Коберський, проф. Микола Литвин та Володислав Верстюк з Інституту Національної Пам'яті України.
Окрім того, були присутні Станіслав Зєліньскі — видавець книги та перекладач — Олексій Романюк. Високий рівень презентації підкреслила участь ординарія Луцької римо-католицької дієцезії єпископа Маркіяна Трофимяка, проректора ВНУ ім. Лесі Українки з міжнародних зв'язків — Федонюка Сергія Валентиновича. Як відомо, цей період хаосу, який був присутній в історії обох націй (бо ні Польщі ні України на політичній карті світу на той час не було), був викреслений з історії України. У даній книзі представлені документи та фотографії, які вперше побачили світ з-під грифу архівів "абсолютно секретно". Книга є цінним джерелом інформації для студентів, школярів-старшокласників та викладачів історії.
Після презентації можна було ознайомитися з виставкою "Дружба і пам'ять без кордонів", привезена гарцерами зі Згєжа. У рамках виставки на стендах була представлена інформація про реалізацію спільної акції польської та української молоді, що полягає у відновленні занедбаних військових і цивільних цвинтарів на території обох країн. Проект охопив, зокрема, цвинтар воїнів армії отамана Петлюри в Щипьорно під Калішем та в Сувалках. Також було відновлено цвинтарі польських легіонів на Волині.
Завдяки телепередачі телекомпанії "Аверс" глядачі мали нагоду більше дізнатися про книгу та деталі цього все ще маловідомого періоду в історії обох держав.

Прогноз погоди на Рівненщині 11 липня: нічні дощі та грози, вдень – комфортна температура

Завтра, 11 липня, на Рівненщині очікується хмарна з проясненнями погода. Згідно з прогнозом Рівненського обласного центру з гідрометеорології, ніч принесе невеликі дощі, місцями можливі грози, тоді як вдень істотних опадів не передбачається. Вночі та вранці можливий слабкий туман.
переглядів: 173
Чому на Сарненщині повністю заборонили відвідувати ліси та ввели додаткові обмеження у прикордонних районах?

На Рівненщині запроваджуються додаткові суворі обмеження у прикордонних районах Сарненського та Вараського районів з метою посилення безпеки. Одночасно, у шести громадах Сарненського району повністю заборонено відвідування лісових масивів через мінну, оборонну та пожежну загрози.
переглядів: 223
У Дубенському замку випустили перших гідів «Школи юного екскурсовода»

Державний історико-культурний заповідник міста Дубно успішно завершив перший випуск своєї нової освітньо-просвітницької ініціативи – «Школи юного екскурсовода». Дві випускниці працюватимуть гідами цього літа Дубенського замку.
переглядів: 280
Загальнонаціональна ініціатива «Посвіт пам’яті»: 10 медиків Рівненщини віддали життя за Україну

Сьогодні, 10 липня, Рівненщина з глибоким сумом згадує 10 своїх земляків-медиків, що віддали найдорожче заради інших. Вони загинули під час виконання професійного обов’язку, рятуючи життя на фронті та в тилу під час повномасштабної війни.
переглядів: 354
Майже 50 кущів конопель та понад 100 маку виявили та знищили поліцейські на Рівненщині

На Рівненщині активно триває операція «МАК», спрямована на виявлення та знищення незаконних посівів наркотичних рослин. Завдяки пильності правоохоронців, лише за минулу добу було викрито факти вирощування конопель та маку у Костопільській та Вараській громадах.
переглядів: 214