Презентація книги "Польща та Україна у боротьбі за незалежність 1918-1920"
Ця книга є плодом наукової конференції, організованої у листопаді 2008 року Генеральним Консульством Республіки Польща в Луцьку. До речі, це не перша праця, яка виходить за ініціативи та підтримки Генерального Консула Республіки Польща в Луцьку Томаша Янека, який за фахом історик.
Публікація присвячена проблематиці політичного союзу Польщі та України, представляли який дві великі постаті — Юзеф Пілсудський та Симон Петлюра.
Презентація книги, організована Консульством та Інститутом Польщі Волинського національного університету зібрала чисельне студентство, членів місцевої польської громади, науковців, журналістів та інших осіб, зацікавлених польсько-українськими стосунками. Головними гістьми зустрічі були автори рефератів, що й склали зміст цього видання — полк. Тадеуш Кшонстек [редактор видання], ген. Людвік Коберський, проф. Микола Литвин та Володислав Верстюк з Інституту Національної Пам'яті України.
Окрім того, були присутні Станіслав Зєліньскі — видавець книги та перекладач — Олексій Романюк. Високий рівень презентації підкреслила участь ординарія Луцької римо-католицької дієцезії єпископа Маркіяна Трофимяка, проректора ВНУ ім. Лесі Українки з міжнародних зв'язків — Федонюка Сергія Валентиновича. Як відомо, цей період хаосу, який був присутній в історії обох націй (бо ні Польщі ні України на політичній карті світу на той час не було), був викреслений з історії України. У даній книзі представлені документи та фотографії, які вперше побачили світ з-під грифу архівів "абсолютно секретно". Книга є цінним джерелом інформації для студентів, школярів-старшокласників та викладачів історії.
Після презентації можна було ознайомитися з виставкою "Дружба і пам'ять без кордонів", привезена гарцерами зі Згєжа. У рамках виставки на стендах була представлена інформація про реалізацію спільної акції польської та української молоді, що полягає у відновленні занедбаних військових і цивільних цвинтарів на території обох країн. Проект охопив, зокрема, цвинтар воїнів армії отамана Петлюри в Щипьорно під Калішем та в Сувалках. Також було відновлено цвинтарі польських легіонів на Волині.
Завдяки телепередачі телекомпанії "Аверс" глядачі мали нагоду більше дізнатися про книгу та деталі цього все ще маловідомого періоду в історії обох держав.

Прогноз погоди на 10 липня у Рівному: чого чекати

У Рівному 10 липня небо буде повністю вкрите хмарами, а протягом усього дня очікуються сильні дощі. Температура повітря коливатиметься від +14° вранці до +19° вдень, ввечері похолодає до +17°.
переглядів: 278
Ветеранів на Рівненщині працевлаштовуватимуть у поліцію

На Рівненщині демобілізованих ветеранів планують залучати до роботи у підрозділах системи МВС.
переглядів: 323
У Рівному запрацював кол-центр Міської лікарні

У Рівному розпочав роботу кол-центр комунального некомерційного підприємства «Міська лікарня № 2» Рівненської міської ради.
переглядів: 239
Петиція про присвоєння звання Героя України Олесю Самчуку з Рівненщини набрала понад 25 тисяч голосів

Станом на 9 липня петиція щодо присвоєння звання Героя України (посмертно) рівнянину Олесю "Каркаде" Самчуку набрала понад 25 тисяч голосів.
переглядів: 426
На Рівненщині під час руху загорівся автомобіль

Сьогодні, 9 липня, поблизу села Крупець у Дубенському районі сталася автопожежа — автомобіль загорівся просто посеред дороги під час руху.
переглядів: 301