Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
30.08.2011, 14:35

Російська мова може стати регіональною в 13 областях України

У разі прийняття законопроекту про засади державної мовної політики авторства депутатів від фракції Партії регіонів Вадима Колесніченка і Сергія Ківалова, російська мова стане регіональною в 13 областях України. Про це йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.
— Таким чином, якщо провести паралелі з даними останнього Всеукраїнського перепису 2001 року, то, в разі прийняття законопроекту, російська мова стане регіональною в Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, АР Крим та містах Києві і Севастополі; кримськотатарська — в АР Крим, угорська — в Закарпатській області, румунська — у Чернівецькій. Інші мови традиційних національних меншин України отримають захист у менших адміністративно-територіальних одиницях, — йдеться в документі.

Законопроект зберігає конституційний державний статус української мови.

У пояснювальній записці до законопроекту також йдеться, що даний закон має на меті регулювання діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування щодо забезпечення розвитку та функціонування української мови як державної мови в усіх сферах суспільного життя української держави, вільного розвитку, використання і захисту регіональних мов або мов меншин, а також щодо сприяння вивченню мов міжнародного спілкування.

Даний законопроект передбачає, що в державному управлінні, акти вищих органів державної влади приймаються державною мовою і офіційно публікуються українською та російською, регіональними мовами або мовами нацменшин.

Телерадіоорганізації України можуть за власним розсудом вести мовлення державною мовою, регіональними мовами або мовами меншин, мов міжнародного спілкування та інших.

Мова друкованих засобів масової інформації визначається їх засновниками відповідно до установчих документів.

Крім того, на думку авторів законопроекту, вирішується проблема дубляжу фільмів.

— Виготовлення копій фільмів іноземного виробництва, які розповсюджуються для показу в кінотеатрах, публічного комерційного відео і домашнього відео в Україні, здійснюється мовою оригіналу або із дублюванням, озвученням чи субтитруванням державною мовою або регіональними мовами, або мовами меншин на замовлення дистриб'юторів і прокатників з урахуванням мовних потреб споживачів, — йдеться в записці.

Українська мова залишиться винятково єдиною мовою Збройних сил України та інших військових формувань. Засідання Верховної Ради України, її комітетів і комісій ведуться державною мовою (хоча промовець може використовувати іншу мову). Проекти законів, інших нормативних актів вносяться на розгляд Верховної Ради державною мовою.

Нагадаємо, 26 серпня у Верховній Раді зареєстрований законопроект про основи державної мовної політики. Співавторами документа виступили народні депутати з фракції Партії регіонів Вадим Колесніченко і Сергій Ківалов.
Коментарі: