На 15-ту річницю Рівне-Ротарі пригощали гостей раками [+Фото]
Ще на початку пікніка, коли організатори на природі проголошували перший тост, гостям провели майстер-клас із поїдання раків. Доки ротарійці із різних країн вправно ламали панцирі варених раків, звідусіль відчувалась особлива атмосфера дружби, якій навіть мовний бар’єр не може бути перепоною, бо цих людей на Рівненщині вже 15 років об’єднують спільні інтереси. Вони охоче зізнаються, що самі якимсь чином “притягнули” один одного у своє життя, адже вони живуть на “одній хвилі”, кожен день свого життя творячи добро іншим.
Особливого колориту для свята задали запальні жартівливі українські пісні від місцевого народного гурту, якому найгучніше аплодували поляки. А молодші ротарійці громадської клубної організації “Рівне-Ротаракт” тим часом “запускали” перший танцювальний потяг у сосновому бору. Ці юнаки й дівчата також належить до великої родини Ротарі Інтернешнл - найстарішої громадської клубної організації, яка охоплює 36000 клубів у 165 країнах та існує більше ніж 100 років.
- Молодші ротарійці “Ротаракту”, як і їх старші колеги із “Рівне-Ротарі”, роблять світ довкола кращим, добрішим та гарнішим, - розповів віце-президент Клубу “Рівне-Ротаракт” Андрій Савицький. - Ми постійно займаємось реалізацією соціальних та інформаційних проектів, різноманітних гуманітарних, екологічних акцій. Адже для того, щоб провести кілька квестів чи веселих ігор у дитячому будинку, не потрібно багато грошей, а от легкі на підйом та активні молоді люди завжди стануть у нагоді. Сьогодні ми допомагаємо проводити свято і розмальовуємо гостей спеціальними фарбами в обраний ними орнамент.
Під час конкурсів та розваг деякі гості навіть люльку розкурювали чи робили самокрутки, як це відбувалося між “неформалами” часів хіпі.
На такі зустрічі ротарійці їдуть охоче, адже крім культурної програми та приємно проведеного часу із легкістю діляться власними ідеями нових проектів та дізнаються про досвід однодумців.
- День народження нашого Клубу відзначали сплавом по Дністру на плотах з ночівлею, - поділився ротарієць із Тернополя Петро Задвірняк. - До рівненських ротарійців приїжджаю із задоволенням, адже маю тут багато друзів. Взагалі належність до Ротарі “відкриває багато дверей” за кордоном. У світі організації ротарійців набагато потужніші, ніж в Україні, де цей рух поки тільки популяризується. За кордоном можна відвідувати засідання Клубу в будь-якому місті. Мені часто задають суто українське запитання: “Що ти з того маєш?”. Якщо чесно, то у фінансовому плані тут мінус, адже самі ж підтримуємо різні благодійні проекти коштами, однак отримую неймовірно багато у моральному плані. Ротарі мені подарувало друзів, з якими живу на однаковій швидкості. Такі друзі з’явились не лише в Україні, а й у Франції, Польщі. Єдиним бар’єром для нас є лише мова.
Після пікніка на природі свято продовжилося у ресторані, де у супроводі мильних бульбашок проводили конкурси, благодійний аукціон картин для підтримки дітей Клеванського будинку слабозорих. Окремим лотом для поляків стала українська страва “Мацик”. В кінці вечірки серед гостей розіграли благодійну лотерею, яку гості придбали завчасно. Одним із головних призів була бурштинова емблема Рівне Ротарі, яка дісталась гості із Хелма (Польща).
Офіційна частина святкування завершилась дискотекою 80-х, на якій найактивніше у танці “відривалися” закордонні ротарійці, після чого усі бажаючі робили нічний заплив у ставу, на березі якого веселились.
- У неділю після дружнього сніданку господарі свята проводжали усіх гостей по черзі за спеціальним ритуалом, щоб приїхали наступного року, - розповіла учасниця свята Анжела Фролова. - Цьогоріч гостей із-за кордону було удвічі більше, ніж минулого року. Усі вони із собою на пам’ять повезли спеціальні маленькі нагрудні бокальчики із логотипом ювілею та масу позитивних емоцій, які триматимуть невидимий енергетичний зв’язок між ротарійцями до наступної зустрічі!
Зрадників України позбавлятимуть державних нагород: деталі закону
20 листопада Верховна Рада України підтримала законопроєкт №11410, який регулює механізм позбавлення державних нагород осіб, що вчинили тяжкі злочини чи підтримують російську агресію.
переглядів: 252
Реформа МСЕК в дії: як зміниться підхід до оцінювання інвалідності
Сьогодні, 20 листопада, Верховна Рада прийняла у першому читанні урядовий законопроєкт, який створює нову систему оцінювання повсякденного функціонування експертними командами замість застарілих та корумпованих МСЕК.
переглядів: 259
Викрили посадовців ЗСУ, які «переплатили» 27 млн бюджетних грн на закупівлі запчастин до бойових літаків
Контррозвідка Служби безпеки та детективи НАБУ викрили на корупції двох посадовців Командування Сил логістики ЗСУ.
переглядів: 247
Введення в храм Пресвятої Богородиці: історія, значення та традиції свята
Завтра, 21 листопада, православні християни відзначатимуть одне з дванадцяти найбільших свят церковного року — Введення в храм Пресвятої Богородиці.
переглядів: 326
Рівненщина простилася із шістьма Захисниками України
Жилкою з Клесівської громади, Миколою Семьоновим зі Здолбунова, Іллею Сорочинським з Острожчини, Михайлом Ретьманом з Антонівської громади. Мешканці Дубенщини провели в останню дорогу Олександра Троценка та Дениса Перету.
переглядів: 398