Ми у Facebook
10.08.2012, 15:16

Одинадцятикласниця з Рівненщини взяла участь у Міжнародному літньому таборі в Китаї [+Фото]

Нещодавно в Пекіні та Внутрішній Монголії (Китайська Народна Республіка) відбувся ІІІ Міжнародний літній табір СунЦінлін, у якому вперше брала участь Україна.
До складу української делегації увійшли дев’ять учнів Малої академії наук – переможці всеукраїнських конкурсів-захистів МАН за напрямами мистецтвознавства, фольклористики та етнографії.

Рівненщину представляла Софія Кіструга, вихованка Рівненської Малої академії наук учнівської молоді, учениця 11 класу НВК «Рівненський обласний ліцей-інтернат», вихованка ПДМу - солістка ансамблю "Вітамін", вихованка Школи естрадного мистецтва Рівненського Палацу дітей та молоді.




На заході було представлено близько трьохсот обдарованих юнаків та дівчат із п’ятнадцяти країн світу.



Програмою літнього табору передбачалося проведення командних змагань, презентацій національної культури і традицій учасників табору та відвідування найвідоміших місць Китаю. Учасники міжнародного табору були поділені на групи, до яких увійшли представники різних країн. Працюючи у групах, учасники мали змогу ближче познайомитися, поглибити свої знання з іноземної мови і більше дізнатися про культуру інших країн, інформує сайт «Управління освіти і науки Рівненської облдержадмініністрації».

Діти гостювали у Внутрішній Монголії – автономному регіоні на півночі Китаю, де вони ближче ознайомилися з культурою, побутом, звичаями Піднебесної, слухаючи традиційні монгольські пісні, спостерігаючи за танцями, боротьбою та кінними перегонами. Учасники табору побачили справжні монгольські юрти і мали змогу насолодитися краєвидами Внутрішньої Монголії.

Також у місті Чіфенг учасники табору виступили на гала-концерті, де презентували культуру своїх країн. Українська делегація виступила з відомою українською піснею «Червона Рута» і продемонструвала національний одяг Гуцульщини, Галичини, Волині, Донщини, Слобожанщини, Сіверщини, Таврії, Поділля, Запоріжжя та Наддніпрянщини.



Повернувшись до Пекіна, учасники табору відвідали найбільшу у світі площу Таньаньмень, до якої прилягають будівлі китайського парламенту – Дім народних зборів і надсучасний Великий національний оперний театр. Площа Тяньаньмень традиційно вважається символічним серцем китайської нації. Поза межами майдан став сумнозвісним через придушення студентських заворушень у червні 1989 року. Будь-яка інформація про ті події жорстко цензурується на материковій території Китаю з часу введення у дію «Великого китайського фаєрволу».

Також діти пройшлися по Забороненому місту (або «Гугун», з китайської – «Колишній палац») – найбільшому у світі палацу (720 тис. м2), де до 1924 року проживали імператори мінської та цінської династій. У будівництві в ХV столітті цього палацу брали участь мільйон будівельників і 100 тисяч фахівців інших спеціальностей – різьбярів, художників та ін. Сам комплекс нараховує 980 будівель та 8707 кімнат.

Окрім того, обдарована молодь з усіх куточків земної кулі відвідала Великий китайський мур – найвідомішу пам’ятку світової архітектури. Він простягається по північному Китаю загалом більш ніж на 21 тис. кілометрів. А ще діти відвідали Шовковий ринок і побачили виступ найкращих акробатів китайського цирку.

Табір був організований фундацією імені СунЦінлін – китайської політичної діячки, дружини Сунь Ятсена та першої жінки-президента КНР. Пані СунЦінлін зробила суттєвий внесок у мир на планеті, розвиток міжнародних обмінів, зміцнення прав жінок та дітей Китаю і вважається однією з найвидатніших жінок ХХ століття.





На правах реклами