Поради рівнянам: як вибрати недорогу і надійну парасольку
Радити що, за скільки і де ви можете придбати в Рівному, ми не будемо із вищезазначених міркувань, а от дізнатися про те, як вибрати надійну парасольку, не буде зайвим ні для кого.
Надійність чи компактність?
Загалом, парасольки бувають двох видів - парасолька-тростина і складена парасолька. Так, парасолька-тростина - надійніша і міцніша, з великим куполом, але зовсім не компактна. А ось складена - не така надійна, але не займає багато місця. Існують такі крихітні складні парасолі, які можуть поміститися навіть у найменшій дамській сумочці.
Є одне просте правило - чим більше сполук має парасолька, тим менш надійна вона є. Тому якщо ви вирішили зупинити свій вибір на розкладній парасолі, зверніть увагу також і на фірму-виробника, а ще краще купуйте її у магазинах, а не на базарних розкладках чи розпродажах.
Автоматичні і не дуже парасольки
Складні парасолі мають три види механізмів розкриття - автоматичний, напівавтоматичний і механічний. «Автомат» розкриває і закриває парасолю шляхом натиснення відповідної кнопки, напівавтомат - тільки розкриває за допомогою кнопки, закривати ж парасольку потрібно вручну. Механіка - повністю ручне розкриття та закриття. Знову-таки, пам'ятайте про те, що наявність додаткових з'єднань і механізмів зменшує термін експлуатації парасольки.
Зверніть увагу на матеріал спиць
Важливим критерієм вибору є матеріал, з якого виготовлені стрижень і спиці парасольки. Сталь - міцний, але важкий матеріал. Жіночі або дитячі парасолі, виготовлені зі сталі, непрактичні саме через свою вагу. Парасолька з алюмінієвим стрижнем і спицями легка, але абсолютно не стійка до різких поривів вітру. Багато сучасних парасольок виготовляють зі скловолокна - це досить легкий матеріал, який до того ж міцний і гнучкий. Такими ж властивостями володіє і ще одна новинка - сталь з титановим напиленням.
Матеріал купола парасольки
Нейлон - це грубий і жорсткий на дотик, найдешевший, але невибагливий у використанні і догляді матеріал. Поліестер - тканина, що вимагає більш ретельного догляду і дбайливого використання, але і виглядає вона краще. Цю тканину не фарбують - її тчуть з різнокольорових ниток. Поліестер з бавовною - більш дорога тканина, вона міцна і надійна. Щоб розпізнати поліестер з бавовною, подивіться парасолю на світло - Ви побачите переплетення ниток. Епонж - надійний японський матеріал, схожий на плащевку. Він міцний і довговічний, відмінно відштовхує воду (вода крапельками скочується з парасольки, завдяки чому він залишається сухим), не вигоряє і не линяє.
Перевірте парасольку перед покупкою
Кілька разів відкрийте його і закрийте, переконайтеся, що механізм працює справно і легко - не заїдає, не видає сторонніх звуків. Придивіться до місць кріплення тканини купола до спиць - таких місць кріплення на одній спиці повинно бути декілька. Добре, якщо тканина не тільки пришита до спиць, але і закріплена спеціальними кріпленнями. Також зверніть увагу на натяг тканини купола - вона не повинна провисати. Обов'язково гляньте на кінчики спиць - вони повинні мати спеціальні захисні ковпачки, інакше використання такої парасольки буде небезпечним. Чоловічі парасольки, як правило, консервативні - зазвичай чорного або іншого темного кольору (сірого, синього, коричневого), або ж в клітинку. Жіночі парасолі і дитячі парасольки більш різноманітні - різні форми і кольори, всілякі малюнки, рюші - чого тільки не зустрінеш.
Найголовніше, ні в якому разі не згортайте мокру парасольку, але не сушіть її в повністю відкритому стані - інакше тканина купола може розтягнутися, і парасоля втратить свій первісний вигляд. Мити парасольку можна мильним розчином за допомогою м'якої губки.

догляд, вибір, поради, дощ, парасолька
Курс валют 16 липня: долар і євро дещо подешевшали

Національний банк України встановив офіційний курс валют на середу, 16 липня 2025 року. Долар і євро трохи здешевшали порівняно з попереднім днем. Польський злотий залишився стабільним.
переглядів: 25
Прикмети дня та що не можна робити 16 липня

16 липня православні українці вшановують пам’ять преподобного Іоана Вишенського — подвижника, мислителя та одного з найвідоміших святогорців. У цей день також згадують низку мучеників, а в народі дотримуються прикмет і застережень, пов’язаних із Фіногоєвим днем.
переглядів: 88
Як рано з рівненського автовокзалу їдуть автобуси і маршрутки (II частина)

Літо кличе у дорогу! Тож це найкращий час, аби розширити власні горизонти і вирушити в дорогу. Й запорука хорошої мандрівки – це правильне й доцільне планування. І тут у нагоді стане розклад руху транспорту.
переглядів: 216
Рівненський пологовий будинок чекає майбутніх батьків на День відкритих дверей

Пологовий будинок Рівненської міської ради запрошує майбутніх батьків на День відкритих дверей, який відбудеться у суботу, 19 липня, о 10:00. Це чудова нагода ознайомитися з умовами та процесом пологів, а також отримати відповіді на всі питання, що турбують майбутніх батьків.
переглядів: 225
Сало по-українськи: традиція, смак і трохи користі

Сало — це більше, ніж просто їжа. Для багатьох українців воно — символ дому, традицій, душевної гостинності й навіть національної ідентичності. Поки хтось іронізує, мовляв, без сала в Україні й хліб не смакує, ми розповімо: чому цей продукт досі залишається улюбленим, чим корисний (і коли — ні), як його їдять та з чим поєднують.
переглядів: 222
Реклама