8 жовтня - день народження мікрохвильової печі
Перші НВЧ-печі, що призначалися для армійських їдалень і великих ресторанів, були шафами висотою 175 см і вагою 340 кг. Компактніші домашні печі почали вироблятися з 1955 року. Перша серійна побутова мікрохвильова піч була випущена японською фірмою Sharp в 1962 році.
У СРСР мікрохвильові печі випускалися на заводах ЗіЛ (Москва, модель «ЗІЛ») і Південмаш (Дніпрпетровськ, моделі «Мрія МВ», «Дніпрянка-1» (1990 р, 32 літри, потужність 2300 ват, маса 40 кг, ціна 350 крб.), «Дніпрянка-2»), але використовувалися в них імпортні магнетрони японського виробництва.
Існує версія про німецьке, військове походження мікрохвильовки. Нібито вперше мікрохвильова піч, під назвою Radiomissor, була розроблена німецькими вченими під час Другої світової війни. Вона навіть нібито застосовувалася в чинній німецькій армії, для розігріву продуктів харчування, але виявилася небезпечною, і від неї відмовилися. Щоправда, це, найімовірніше, - міф, адже українські та російські сайти при цьому посилаються на англомовні закордонні, а закордонні — на радянські дослідження, нібито проведені в неіснуючих російських містах Кінск і Раджастан...
Ще один міф - що "мікрохвильовки" начебто радіоактивні. Насправді вони такими не є. Мікрохвильові печі, так само як і сонце, або вогонь просто нагрівають їжу. Печі випромінюють мікрохвилі, які викликають тертя молекул води (дипольне зрушення), в результаті чого відбувається нагрівання.
Якщо ви користуєтесь "мікрохвильовкою" для приготування їжі - зичимо вам смачного! Нехай сьогоднішня "іменинниця" щоразу дарує вам приємний смак улюблених страв!
Використані матеріали www.favor.com.ua

У Канаді горить музей "Село спадщини української культури"

У Канаді масштабна пожежа охопила музей української культури й побуту просто неба "Село спадщини" поблизу міста Едмонтон
переглядів: 261
Токсичну речовину виявили в дитячому харчуванні Nestle з Фінляндії

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) повідомила про виявлення небезпечної токсичної речовини – охратоксину А – у партії дитячого харчування Nestle, що була імпортована до України з Фінляндії.
переглядів: 268
Новим холостяком став Тарас Цимбалюк із "Спіймати Кайдаша"

Актор театру та кіно Тарас Цимбалюк став головним героєм нового сезону романтичного реаліті "Холостяк". Про це 18 квітня повідомила пресслужба телеканалу СТБ.
переглядів: 461
Юрій Макаров сказав, що був у розстрільному списку

Журналіст Юрій Макаров припускає, що напад на нього, який стався 16 квітня, міг бути не випадковим і має ознаки спланованої акції, ймовірно, з російським слідом. Про це він повідомив у коментарі ТСН.
переглядів: 324
В Україну повернули тіла майже тисячі полеглих Захисників України

На рідну землю повернули тіла 909 полеглих Захисників. З числа повернених "на щиті" Оборонців полеглі з багатьох напрямків.
переглядів: 408