подати
оголошення


26.12.2013, 10:15

Лікар року: Віктор Міліневський, завідувач урологічного відділення Рівненської обласної клінічної лікарні

Європейські методи лікування – в урологічному відділенні Рівненської обласної лікарні.
Віктор Міліневський, завідувач урологічного відділення Рівненської обласної клінічної лікарні, кандидат медичних наук

У 2014 році виповниться чверть століття відтоді, як Віктор Міліневський прийшов працювати до Рівненської обласної клінічної лікарні. З 1989 по 1996 рік він, випускник Київського медичного інституту, працює тут лікарем-урологом, у 1996-2010 роках продовжує роботу за фахом у обласному онкодиспансері. У 1998 році захистив дисертацію і здобув науковий ступінь кандидата медичних наук. Із 2010 року Віктор Анатолійович – завідувач урологічного відділення обласної лікарні.

У відділенні, розрахованому на 40 ліжок, пацієнтам з усієї області готові прийти на допомогу 47 медичних працівників, у тому числі 10 лікарів (6 із них — лікарі вищої категорії) та 18 медсестер. Перелік хвороб та станів, що лікуються в урологічному відділенні РОКЛ, – досить широкий: аденома простати, сечокам’яна хвороба, нетримання сечі, міхурово-вагінальні нориці, аномалія нирок, сечових шляхів і чоловічих статевих органів, гідронефрози, уретрогідронефрози, пухлини нирок та сечового міхура, наслідки пошкодження нирок, сечових шляхів і чоловічих статевих органів тощо. Надзвичайно важливим є те, що за останні два роки урологічне відділення РОКЛ зробило потужний крок вперед у широкому запровадженні найсучасніших методів лікування та в оснащенні новітньою технікою, яка дозволяє творити справжні дива в лікуванні урологічних хворих.

Перш за все, мова йде про широке впровадження ендоурології. Ендоурологія – це окремий напрям у медицині, який дозволяє проводити дослідження, діагностику і лікування захворювань сечовидільної та чоловічої статевої системи без травматичних розрізів. У ендоурології використовуються ендоскопи, які вводяться через природні отвори сечовидільного каналу або через додатковий невеликий прокол шкіри (нефроскоп).

Простіше кажучи, ендоурологія – це хірургія без розрізів. Низька травматичність, мала інвазивність, низька частота ускладнень, можливість лікування хворих з обтяженою супутньою патологією, короткий реабілітаційний період, і, що важливо, косметичний ефект, тобто відсутність рубців на шкірі – таким вражаючим є перелік переваг ендоурології.

Серед новітнього обладнання, яке впродовж 2012-2013 років встановлене і активно використовується в урологічному відділенні РОКЛ, – дистанційний літотріптор (ДЛТ), який дає можливість завдяки ультразвуковим хвилям дробити камені у нирках до дрібних фрагментів, які виходять природним шляхом. Сеанс дистанційної літотрепсії триває лише 20-40 хвилин, а післяопераційний період не перевищує 2-3 днів. Операції без розрізів, втрати працездатності і травматичних післяопераційних відчуттів – це реальність, яку лише цьогоріч відчули на собі понад дві сотні пацієнтів урологічного відділення РОКЛ.

Реально на сьогодні частка відкритих операцій у загальному обсязі оперативних втручань, що здійснюються у відділенні, не перевищує 10%.
Ще один найсучасніший метод лікування урологічних хворих, який активно увійшов у практику роботи відділення – це органозберігаючі операції хворим з пухлинами нирок. Світовий досвід свідчить: пухлина – це ще не привід видаляти хворому нирку, як це було прийнято ще донедавна. Якщо є можливість зберегти цей важливий орган – її потрібно використати.

Саме з метою збереження нирки в пацієнта і застосовується такий вид оперативного втручання, як резекція. Доцільність його використання залежить навіть не від розміру пухлини — швидше від місця її розташування. Все необхідне обладнання для здійснення таких операцій в урологічному відділенні РОКЛ є в наявності. Відтак, сьогодні, завдяки використанню таких нових найсучасніших технологій, докорінно змінюється стереотип про те, що урологічні захворювання неодмінно тягнуть за собою відкриту операцію – болісну за відчуттями і тривалу за часом реабілітації. Сьогодні лікування стає зручнішим, сучаснішим, швидшим і якіснішим. Звісно, не скрізь, а лише там, де є і кваліфікований медичний персонал, і необхідне устаткування. Урологічне відділення РОКЛ, як наголошує його завідувач Віктор Міліневський, на сьогодні має такий обсяг новітнього обладнання для найсучасніших операцій, якого не має жоден інший лікувальний заклад Рівненщини. А саме тут воно і є найпотрібнішим. Адже саме в урологічному відділенні РОКЛ зосереджені ті хворі з усієї області, які першочергово потребують хірургічного лікування. І вони отримують тут саме таке лікування, яке допомагає їм швидко повертатись до звичного ритму життя і відчувати себе повноцінним членом суспільства.

Віктор Міліневський як досвідчений лікар, який періодично буває за кордоном і добре знає практику роботи колег в інших країнах, впевнено стверджує: сьогодні урологічне відділення РОКЛ за рівнем технічного оснащення і методик лікування гідно виглядає не лише на рівні України, а й на фоні країн Східної Європи. Такий собі острівець Європи в Україні, де людям повертають найголовніше – здоров'я. Адже людське життя – це найважливіша цінність.
Коментарі:
Бесплатка
Останні новини


Работа в Украине
Новини партнерів