Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
13.01.2014, 22:52

100 000 сторінок рукописів Тараса Шевченка виставили в інтернет [+Відео]

Днями в Інституті літератури імені Т.Шевченка Національної академії наук України представили унікальний за своєю функцією та контентом інтернет-портал, присвячений Тарасу Шевченку «Погляд крізь час».
Невдовзі будь-який користувач мережі на одному сайті зможе знайти все (чи принаймні майже все) про Кобзаря у сучасній мультимедійній формі, повідомляє "Українське радіо. Культура".

Масштаби — дійсно вражають. Тут і оцифровані рукописи — близько 100 тисяч сторінок, і фоторепродукції образотворчих робіт Шевченка, і всі видання поета українською та іноземними мовами, а також академічне видання «Шевченківська енциклопедія» (у 6 томах). Крім цього, кілька тисяч робіт, присвячених самому Тарасові Григоровичу від видатних митців різних часів, різноманітна аудіо та відеоінформація про Кобзаря.

Очікується, що інтернет-портал запрацює для широкого загалу інтернет-користувачів навесні, до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

Найпопулярніша назва вулиці в Україні - Шевченка

Нагадаємо, що на Рівненщині одним із заходів до 200-річчя від дня народження українського герія стануть уроки про Шевченка для учнів сілдьських шкіл області, які проводитимуть місцеві письменники.

Рівненським учням про Шевченка розкажуть письменники

А дещо раніше три роки поспіль у Рівному відбувався проект "Весна починається з Шевченка". Спершу вірші Тараса Шевченка в телепроекті, натхненницею якого виступила заступник міського голови Рівного Галина Кульчинська, читали місцеві політики та чиновники, а згодом поезії Кобзаря записали на відео у виконанні учнів рівненських шкіл та вихованців дошкільних закладів.

Давайте пригадаємо, як це було, подивившись відео!

Коментарі: