Янукович вирішив, що Україні потрібен бізнес-омбудсмен
Чи подорожчає їжа? [ІНФОГРАФІКА]
На бізнес-омбудсмена передбачається покласти повноваження із:
- моніторингу стану реалізації конституційного права громадян на підприємницьку діяльність та інших прав, пов'язаних зі здійсненням такої діяльності, проведення громадських слухань з цих питань та підготовки за результатами моніторингу та громадських слухань щорічної національної доповіді;
- експертизи проектів законів, актів Кабінету Міністрів України, уповноважених центральних органів виконавчої влади, рішень органів місцевого самоврядування щодо їх відповідності принципам спрощення провадження підприємницької діяльності, зменшення втручання державних органів у господарську діяльність підприємців, усунення правових, адміністративних, економічних та організаційних перешкод у розвитку підприємництва; підготовки проектів актів законодавства, спрямованих на впровадження цих принципів;
- розгляду пропозицій, скарг та інших звернень фізичних і юридичних осіб з питань захисту свободи підприємницької діяльності та внесення за результатами розгляду вимог щодо припинення органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування порушень прав підприємців.
Слідом за політичною кризою - економічна [АНАЛІЗ СИТУАЦІЇ]
Довідка з Вікіпедії
Слово "омбудсмен" походить від давньоскандинавського umboð «повноваження», «доручення») — цивільна або в деяких державах посадова особа, на яку покладаються функції контролю за дотриманням справедливості та інтересів окремих груп громадян у діяльності органів виконавчої влади та посадових осіб. Офіційні назви посали в різних країнах відрізняються. Вперше посада парламентського омбудсмена була запроваджена у Швеції в 1809 році. В Україні омбудсменом традиційно називають Уповноваженого Верховної Ради з питань прав людини. У 1998-2012 роках цю посаду займала Ніна Карпачова, з 2012 року - Валерія Лутковська. А в 2011 році була запроваджена посада Уповноваженого Президента України з прав дитини, ним є Юрій Павленко.

доручення, Президент України, підприємницька діяльність, бізнес, омбудсмен
Що варто знати про нові правила перевезення тварин в міжміських автобусах ?

7 липня 2025 року Кабінет Міністрів України зробив значний крок назустріч комфорту та безпеці пасажирів з тваринами, схваливши зміни до Постанови №176. Вперше в історії країни встановлено єдині, чіткі правила перевезення домашніх улюбленців у міжміському та міжнародному автобусному сполученні.
переглядів: 1
Скільки коштує оренда житла в Рівному: високі ціни, менший попит і ризики шахрайства

Станом на липень 2025 року Рівне утримує позиції в переліку міст із найдорожчою орендою житла в Україні. Так, середня вартість однокімнатної квартири становить 12 000 гривень, а за словами експертів, у центрі міста нерідко просять і більше — до 13 тисяч.
переглядів: 66
Чим корисна лаванда і кому її приймати не можна?

У сезон цвітіння лаванди давайте поговоримо про корисні властивості цієї красивої та запашної квітки.
переглядів: 1752
Сон про зуби: яке тлумачення дає сонник та психотерапевт

Сни завжди сприймалися як щось таємниче. Часто вони вказують на майбутні події або попереджають про важливе. Серед них — сни про зуби.
переглядів: 216
Бензинові генератори: практичне джерело автономного живлення

Світло може зникнути в найнеочікуваніший момент — під час роботи, ремонту або вечері з родиною. У такі ситуації важливо мати просте і надійне джерело енергії. Бензинові генератори — один із найзручніших способів швидко повернути електрику туди, де вона потрібна. Обирають генератор на бензині не лише за доступність, а й за практичність у повсякденному користуванні.
переглядів: 121