19 грудня день Святого Миколая: походження, подарунки та народні прикмети
Нині ми пов’язуємо Свято Миколая тільки з подарунками і часто навіть не здогадуємося про глибоке релігійне коріння та особливості відзначення цього свята нашими предками. Святий Миколай (або Ніколаус) – це реальна історична особа - візантійський єпископ, що прославився своєю любов'ю до дітей і допомогою бідним.
Існує чимало легенд про добрі справи Святого Ніколауса. Так, одного дня Ніколаус вирішив допомогти трьом сестрам, яких через бідність ніхто не хотів брати в дружин. Вночі він кинув їм через трубу комина три мішечки із золотими монетами. Після допомоги сестрам, Ніколаус продовжував здійснювати підтримку для бідних городян, залишаючись непоміченим і дивуючи все місто. Він приносив у домівки іграшки й теплі речі для дітей, ліки для хворих. А найголовніше Ніколаус робив це все не для слави, а таємно і від усієї душі. Один раз уночі люди захотіли вистежити того, хто ж так усім допомагає і були вражені, що ним виявився молодий Миколай. Після цього місцеві жителі обрали його своїм єпископом.

Святий Миколай - на Євромайдані [+Відео]
Після смерті єпископа у місті почали відбуватися чудеса: хворі, що приходили до його могили зцілювалися, а образ Миколая захищав людей в далеких подорожах та життєвих незгодах. Після всіх цих чудес Ніколауса долучили до лику святих.
Існує чимало прикмет, які пов’язані з відзначенням Дня Святого Миколая, 19 грудня. Так, кажуть, що «якщо на Миколу піде дощ, то буде гарний врожай на озимину». А якщо мороз цього дня буде, то городина вродить рясно. У народі вважають, що Святий Миколай піклується про мандрівників, водіїв, туристів, воїнів. Також святий допомагає у скруті, боронить від стихійного лиха. Крім того, саме Миколай – покровитель дітей, молоді і завжди опікується їх життям та навчанням.
Вихованці Тучинського інтернату чекають Святого Миколая

Якщо ви довго не телефонували рідним, давно не бачилися з близькою людиною, чекали особливого моменту, щоб сказати особливі слова, то ось він - цей день. День для щирих зізнань та омріяних подарунків. День для дива!

Рівненський театр завершив сезон виставою «За двома зайцями»

У Рівненському академічному українському музично-драматичному театрі відбулося закриття театрального сезону 2024/2025. Завершальною подією стала комедія «За двома зайцями» — відома українська класика у свіжому сценічному баченні.
переглядів: 0
У Рівному 153 особи отримали статус члена сім’ї загиблого Захисника чи Захисниці України

У першому півріччі 2025 року в Рівному провели 74 засідання Комісії з розгляду питань, пов’язаних із встановленням статусу члена сім’ї загиблого Захисника або Захисниці України. За цей час до комісії надійшло 195 звернень.
переглядів: 61
Рівненський госпіталь ветеранів війни підписав меморандум про співпрацю з провідною реабілітаційною клінікою Норвегії

Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни розширює мережу міжнародного партнерства. Заклад підписав меморандум про співпрацю з Sunnaas rehabilitation hospital — найбільшою спеціалізованою лікарнею Норвегії з фізичної медицини та реабілітації.
переглядів: 46
У Рівному відбувся благодійний концерт за участі військових 65-ї бригади «Великий Луг»

11 липня, в парку культури та відпочинку імені Тараса Шевченка відбувся благодійний концерт, у якому взяли участь військовослужбовці 65-ї окремої механізованої бригади «Великий Луг». Захід поєднав музику, військовий дух і вдячність усім, хто боронить Україну.
переглядів: 167
«Верес» Рівне шукає працівника з роботи з вболівальниками

ПАТ «Рівненський народний клуб «Верес»» відкрив нову вакансію — працівника з роботи з вболівальниками.
переглядів: 256
Реклама