Головний лікар Рівненської обласної дитячої лікарні Віталій Бойко - про майбутнє медицини
– Я п'ять років керував обласною дитячою лікарнею, знаю ситуацію в закладі, чітко бачу напрямки його розвитку. Керувати таким складним організмом мені, вважаю, допоможе менеджерський досвід, здобутий на посаді начальника обласного управління охорони здоров'я. Адміністрація лікарні, колектив і волонтери роблять спільну справу — допомагають дітям вилікуватись. Робитиму все для того, щоб ця злагоджена командна робота — а вона може бути тільки командною — приносила максимальний результат.
Серед моїх найголовніших планів — продовження активної участі обласної дитячої лікарні у міжнародних проектах. Ми співпрацювали з американськими, італійськими, польськими благодійними фондами, безкоштовно возили лікарів і медсестер на місячне навчання у США, безкоштовно оперували в Італії дітей з важкими щелепно-лицевими та кардіохірургічними патологіями. Міжнародна співпраця потрібна нам, з одного боку, щоб лікувати дітей, яким можуть допомогти саме за межами України. А з іншого — щоб медики бачили, як працює медицина в цивілізованому світі, і не просто відвідували екскурсії, а вчились працювати на сучасному обладнанні, зсередини брали участь у лікувальному процесі за світовими стандартами. Коли лікар три місяці перебуває у США і щодня ходить в операційну в одному з найкращих госпіталів — це не порівняти з вивченням інтернет-джерел. Нові медичні методики потрібно освоювати власноруч на місці, а потім в інтернеті лише слідкувати за подальшим розвитком науки в певному напрямку. При цьому до 80% сучасних методик у медицині не потребують надсучасного обладнання для їх впровадження на Рівненщині — потрібні насамперед нові сучасні знання та власний досвід. Медична наука розвивається надзвичайно швидко, і той лікар, який сьогодні працює над собою, вкладає у власний професійний розвиток, – буде у виграші завтра, коли в Україні діятиме страхова медицина.
Покладаю надії на нового міністра охорони здоров'я Олександра Квіташвілі, що державно-приватне партнерство на засадах страхової медицини в Україні нарешті запрацює. Головне, щоб нинішня готовність влади до реформ була надалі підтримана політичною волею до їх впровадження. Тоді виграють і лікарі, кращі з яких зможуть цілком законно, прозоро мати пристойні заробітки, і, звісно, пацієнти. Адже медичне страхування, з одного боку, дисциплінує людину слідкувати за здоров'ям: контролювати вагу, вести здоровий спосіб життя, регулярно обстежуватись. А з іншого — убезпечить від форс-мажору: маєш страховий поліс — отримуєш гарантований захист свого здоров'я. При тому, що держава чітко окреслює певний пакет медичних послуг, які за будь-яких обставин вона бере на себе. На мою думку, пілотну модель запровадження державно-приватної страхової медицини на Рівненщині можна було б відпрацювати на прикладі обласного лікувально-діагностичного центру. Але безумовно, робити це прозоро, з широким залученням громадськості.
До теми:
Віталій Бойко: Колектив обласної дитячої лікарні і громадські активісти — це єдина команда
Віталій БОЙКО - Реформатор у білому халаті
2014: підсумки року на Рівненщині
Підсумки 2013 року для Рівного та Рівненщини
2012: підсумки року для Рівного та Рівненщини

2014 рік, підсумки 2014 року, підсумки року, медична реформа, медичне страхування, страхування, медицина Рівненщини, медицина, охорона здоров’я, головний лікар, Рівненська обласна дитяча лікарня, Віталій Бойко
7 липня: які свята відзначають українці сьогодні

У понеділок, 7 липня, в Україні відзначають одразу кілька важливих подій – як релігійних, так і професійних.
переглядів: 23
У Костополі відкриють центр підтримки ветеранів та родин загиблих воїнів завдяки японському гранту

На Рівненщині, а саме у Костополі, незабаром відкриється важливий центр підтримки для ветеранів, їхніх родин, а також рідних полеглих та зниклих безвісти воїнів. Ініціатива реалізується громадською організацією "Батьки Янголів", яка об'єднує родини захисників.
переглядів: 192
Онлайн-шлюб через «Дію»: як пара одружилась, перебуваючи в різних країнах [+ІНТЕРВ'Ю]

З осені 2024 року українці отримали нову можливість — одружуватись онлайн через застосунок «Дія». Усе — за кілька кліків на смартфоні, без черг у РАЦСі, поїздок і довідок. Ми поспілкувались із Оленою з Житомирщини, яка 27 червня 2025 року вийшла заміж через нову цифрову послугу. Її історія — про любов, відстань і сучасні можливості.
переглядів: 207
Сліди предків: на Рівненщині виявили поховання XII століття

Під сосновими схилами Пересопниці цього липня розгорнулася нова сторінка української історії: в рамках грантового проєкту «Археологічна майстерня в Пересопниці», що реалізується за підтримки Українського культурного фонду, тут стартували археологічні дослідження.
переглядів: 324
7 липня Рівне проведе в останню путь захисника Сергія Дударя, який загинув на Куп'янському напрямку

У понеділок, 7 липня, Рівне проведе в останню путь свого захисника – сержанта Сергія Михайловича Дударя, який віддав життя за Україну, мужньо виконуючи свій військовий обов’язок на Куп'янському напрямку. Герой загинув 1 липня 2025 року у віці 48 років.
переглядів: 261