За квартиру більше 60 м кв. треба платити податок
29 грудня 2014 року Верховна Рада України прийняла законопроект №1578 про зміни до Податкового кодексу та інші закони, що стосуються податкової реформи.
Серед плюсів - кількість податків скоротилася з 22 до 9. Залишилися тільки податок на прибуток, податок на доходи фізичних осіб, податок на додану вартість (ПДВ), акцизний податок, рентна плата, збори, а також місцеві податки - податок на майно і єдиний податок.
Що стосується податків з громадян - фізичних осіб, то з 1 січня 2015 змінені ставки податку на нерухомість.
В Україні будуть збирати податок на нерухомість з квартир більше 60 квадратів та будинків більше 120 квадратних метрів.
Як підкреслив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, податок на об'єкти житлової нерухомості зараховується та адмініструється місцевими органами влади. "Це доходи місцевих бюджетів. Ми повинні дати можливість місцевим бюджетам отримувати додаткові ресурси", - сказав прем'єр-міністр, коментуючи новий податок, який стосуватиметься значної кількості українців.
"Була дискусія з приводу того, щоб місцеві бюджети не зловживали щодо оподаткування так званої соціальної нерухомості. Саме тому підтримується пропозиція, внесена коаліцією депутатських фракцій, і ми встановлюємо мінімальні пороги. Не оподатковується до 60 квадратних метрів для квартири і до 120 квадратних метрів для будинку. Також не обкладається нежитлова нерухомість, яка використовується в аграрному секторі, промисловості, мафи і кіоски, які є суб’єктами малого бізнесу, де люди самі собі заробляють, і ринки", — підкреслив Арсеній Яценюк.
Розмір податку на інше (нежитлове) нерухоме майно будуть визначати органи місцевого самоврядування - від 0 грн до 24 гривень. Промислові і виробничо-господарські приміщення, МАФи і ринки взагалі не будуть оподатковуватися, повідомляє ЛІГАБізнесІнформ.
До речі, у першому варіанті законопроекту, який вносив зміни до Податкового кодексу, пропонувалося оподатковувати квартири та будинки, починаючи з першого квадратного метра.

ставка, житлова нерухомість, будинок, квартира, 2015, податок на нерухомість
Лаванда чи лавандин: як відрізнити та використовувати ароматну рослину

Лаванда давно відома своїм заспокійливим ароматом і декоративним виглядом. Проте часто під назвою «лаванда» продають також лавандин — схожий, але зовсім інший за властивостями гібрид. Розповідаємо, як відрізнити ці дві рослини, як правильно сушити букети та де можна використовувати лаванду в побуті.
переглядів: 275
Перелік безпечних місць для відпочинку в Дубенському районі

Літо — час відпочинку, релаксу і відновлення сил. Для жителів і гостей Дубенського району підготували перелік перевірених і безпечних місць для відпочинку біля води, де можна насолодитися теплими днями і відчути справжній комфорт.
переглядів: 292
Як убезпечити себе та близьких під негоди

Сезон літніх злив та гроз в Україні у розпалі, тому варто нагадати основні правила безпеки, які допоможуть уникнути нещасних випадків у період небезпечних погодних умов. Рятувальники просять громадян бути максимально обережними, зокрема під час грози, сильного вітру або злив.
переглядів: 219
Топ-5 найкращих IT-курсів для дітей в Україні

У світі, де цифровізація охоплює майже кожну сферу життя — від освіти до охорони здоров’я, від розваг до державного управління — інформаційні технології стають не просто актуальним напрямом, а стратегічною галуззю майбутнього.
переглядів: 243
Інноваційні підходи до внесення ЗЗР: безпечні рішення для аграріїв
Сучасне сільське господарство стикається з викликами, що вимагають інноваційних підходів для забезпечення стійкості та ефективності.
переглядів: 217