Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
13.01.2015, 08:30

У 2015 році змінився порядок перерахунку пенсій

Набув чинності Закон України №1577 від 28.12.2014 "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України", який встановлює ряд змін до законів, що регулюють питання пенсійного забезпечення різних категорій громадян.
Тест Закону (документ 79-11) опублікований на офіційному сайті Верховної Ради.

Зміни до цілої низки законів передбачають перерахунок пенсій держслужбовців, науковців, працівників прокуратури, суддів, народних депутатів.

Із 1 січня 2015 року розміри пенсій за віком і вислугу років, які призначають за нормами законів України "Про державну службу", "Про наукову і науково-технічну діяльність", "Про прокуратуру", а також "Про статус народного депутата України" становлять 60% заробітної плати. Довічне грошове утримання судді у відставці також встановлюється у розмірі 60% грошового утримання діючого судді.

Порядок перерахунку пенсій, призначених народним депутатам України, працівникам прокуратури, суддям, державним службовцям, окремо визначатиме Кабінет міністрів України.

Закон також передбачає зміну порядку обчислення додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, мінімального розміру пенсії з інвалідності особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, компенсаційної виплати членам їхніх сімей і надбавки до пенсії дітям війни. Зазначені виплати призначаються у порядку і розмірах, встановлених Кабінетом міністрів України.

Зарплата для обчислення розмірів пенсій за законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", починаючи з 1 січня 2015 року, визначатиметься з урахуванням показника середньої заробітної плати, вичисленого як середній показник за 2011-й, 2012-й та 2013 роки.

Із нового року також скасовано законодавчі норми щодо можливості призначення дострокових пенсій за станом здоров'я та особам, звільненим з роботи не більше ніж за півтора року у зв'язку з ліквідацією підприємства, організації, скороченням.

СТАТТІ ДО ТЕМИ:
Пенсії родичам загиблих військових збільшили до 70% від зарплати
З якого дня будуть видавати пенсію за січень 2015 року?
Коментарі: