Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
05.02.2015, 08:15

Рівне: для власників авто - чотири нових податки з 1 січня

З 1 січня 2015 року набули чинності поправки до Податкового кодексу України, згідно з якими вводиться транспортний податок, новий акцизний збір на автобуси і вантажний транспорт, акциз на електродвигуни, а також відновлено акцизний збір на переобладнані автомобілі.
Парламент ухвалив ці рішення 28 грудня.

Відтепер власники "розкішних" автомобілів з об‘ємом бензинового або дизельного двигуна понад 3 тис. куб. см і які не старші 5 років будуть зобов`язані сплачувати річний податок у розмірі 25 тис. грн. Згідно з початковим проектом закону, в розряд оподатковуваних потрапляли автомобілі з об‘ємом дизельного двигуна від 2,5 тис. куб. см, але у зв`язку із суспільним резонансом об‘єм двигуна, що підпадає під податок, було збільшено.

З 1 січня введено новий акциз на автобуси і вантажні автомобілі. На нові автобуси акциз встановлено в розмірі 0,003 євро за 1 куб. см двигуна, на уживані – у розмірі 0,007 євро за 1 куб. див. Причому на автобуси, які експлуатувалися понад 8 років, ставка податку підвищується в 20 разів.

На нові вантажівки, залежно від тоннажу, ставка акцизу встановлюється на рівні від 0,01 євро до 0,016 євро за 1 куб. см. На автомобілі, що використовуються не більше 5 років, ставка акцизу зростає вдвічі, а на використовувані понад 8 років - у 20 разів.

Також потраплять під оподаткування електромобілі. Ставка акцизу за один електродвигун становить 109 євро.

Крім того, залежно від об`єму двигуна і терміну експлуатації збільшиться акцизний збір на легкові автомобілі.

Знову стягуватиметься акциз на переобладнані легкові автомобілі, які були ввезені як комерційні, тобто без сплати акцизу.

Як компенсацію зростання податків уряд відмінив збір за першу реєстрацію автомобіля, який залежно від об`єму двигуна становив від 3,82 до 69,99 грн за 100 куб. см.

Також Верховна Рада проголосувала за закон про введення тимчасових спецмит на імпорт автомобілів, згідно з яким додатковий імпортний збір на транспортні засоби становитиме 5% і сплачуватиметься впродовж року. Але цей закон набуде чинності тільки після узгодження з Єврокомісією.

У квітні 2014 року уряд ухвалив закон про відміну екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів і обкладення акцизним податком операцій з переобладнання ввезеного на митну територію України транспортного засобу в підакцизний легковий автомобіль.

З 14 квітня була встановлена ставка спецмита на імпортні автомобілі з об`ємом двигуна від 1000 куб. см до 1500 куб. см на рівні 4,31%, з об`ємом циліндра від 1500 куб. см до 2200 куб. см - на рівні 8,63%. При цьому з квітня 2015 року планується знизити ці спецмита 2,15% і 4,32% відповідно.

Нині в Україні діє ввізне мито на легкові автомобілі у розмірі 10%.


До теми:

ПОРАДИ: Керування автомобілем в умовах ожеледиці

За квартиру більше 60 м кв. треба платити податок

Мінімальна зарплата і прожитковий мінімум у 2015 році
Коментарі: