Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
11.02.2015, 17:40

Представники ДНР І ЛНР пропонують припинити вогонь [ДОКУМЕНТ]

Представники незаконних формувань пропонують припинити вогонь з 12 лютого, оголосити про закінчення АТО, надати "окремим районам" Донбасу автономію і провести вибори.

У розпорядженні редакції DT.UA знаходиться копія проекту протоколу щодо врегулювання ситуації в Донбасі, переданого у вівторок ввечері учасникам тристоронньої контактної групи в Мінську представниками "ДНР" і "ЛНР".

Документ під назвою "Протокол засідання Тристоронньої контактної групи з участю представників окремих районів Донецької та Луганської областей щодо комплексу заходів щодо політичного врегулювання конфлікту", містить 15 пунктів. Їх основний зміст зводиться до наступного.

- Забезпечити всеосяжне припинення вогню з 10-00 12 лютого 2015 р. (по Києву)

- Забезпечити відвід важких озброєнь (калібром 100 мм і більше): для українських військ - від фактичної лінії зіткнення сторін; для збройних формувань окремих районів Донецької та Луганської областей - від лінії зіткнення сторін за Мінським меморандумом від 19 вересня 2014 року. Також документом визначається дальність відведення систем озброєння різного типу для створення зони безпеки. Відвід повинен розпочатися не пізніше другого дня після припинення вогню, процесу повинні сприяти військові експерти ОБСЄ.

- Прийняти до 20 лютого 2015 р. постанову Верховної Ради із зазначенням переліку районів, на які поширюється особливий статус згідно з Законом України "Про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей" (в межах лінії зіткнення, встановленою додатком до Мінським меморандуму від 19 вересня 2014 р.).

- До 20 березня 2015 р. погодити з представниками окремих районів проект Закону України про муніципальні виборах в окремих районах і приступити до діалогу з питань надання цим районам статусу автономії.

- Скасувати до 23 лютого 2015 р. всі рішення політичного та військового керівництва України про проведення Збройними силами і Національною гвардією антитерористичної операції на Донбасі.

- Прийняти і ввести в дію до 25 лютого 2015 р. Закон України, що забороняє переслідування і покарання осіб у зв'язку з подіями, що мали місце в окремих районах Донецької і Луганської областей. Забезпечити помилування, амністію і обмін всіх утримуваних на території України осіб (на всіх). Цей процес повинен завершитися не пізніше п'ятого дня після відводу.

- Відновити соціальну сферу окремих районів Донецької та Луганської областей (виплати пенсій і допомог) та забезпечити безпеку доступу, постачання, зберігання та розподілу гуманітарної допомоги. Відновити у повному обсязі соціально-економічну взаємодію сторін, у тому числі в банківській сфері.

- Тільки в пункті під номером 11 (з 15) пропонується відвести всі іноземні військові формування, військову техніку, а також військовий персонал і найманців з території України, при моніторингу ОБСЄ. Роззброїти всі незаконні угруповання.

- Провести конституційну реформу в Україні, що включає глибоку децентралізацію допомогою надання статусу автономії окремим районам Донбасу.

- Організувати вільні і чесні вибори всіх місцевих органів влади на підставі погодженого з представниками окремих районів Донецької та Луганської областей Закону України про муніципальних виборах в окремих районах і Закону України про особливий статус Донбасу при міжнародному моніторингу.

- І лише в передостанньому, 14-му пункті, йдеться про поширення роботи місії ОБСЄ на ділянки кордону, що не знаходяться в даний час під контролем України, причому це має відбутися після вступу в силу поправок до Конституції України, та ще й в результаті узгодження з представниками окремих районів Донецької та Луганської областей.

Статті до теми:

Путін їде на переговори до Мінська

Рівненський художник Юрко Журавель зобразив в карикатурі преговори Меркель, Олланда і Путіна
Коментарі: