Поради: як не заразитися на сказ
Скажений хом’як покусав жінок
Виявлено труп скаженої лисиці поблизу Рівного
Слід, ще раз нагадати про те, звідки чатує небезпека. Сказ (водобоязнь, гідрофобія) — гостре вірусне інфекційне захворювання людини і теплокровних тварин, яке виявляється в специфічному ураженні центральної нервової системи і при відсутності лікування неминуче закінчується смертю.
Зараження людини відбувається при укусах, подряпинах і потраплянні слини хворої тварини на шкіру та слизові оболонки. Це може відбутися при знятті шкіри з вбитої тварини, при доторканні до предметів, забруднених слиною хворої тварини.
Інфікування людини сказом відбувається здебільшого від диких хижих (вовки, лисиці – 41,4 %) чи домашніх тварин (коти – 21,8 %, собаки – 15,3 %), а також сільськогосподарських тварин (20,2 %).
Щоб не заразитися слід:
утримуватися від контактів з дикими та безпритульними тваринами; повідомляти фахівців ветеринарної медицини про хворих тварин або знайдені трупи лисиць;
не вбивати здорових на вигляд тварин, які нанесли укуси та інші пошкодження, а терміново викликати ветеринарного лікаря; не знімати шкуру з трупів диких тварин при їх знаходженні.
В разі укусу домашньою твариною слід з’ясувати ім’я її господаря та адресу його проживання. Це допоможе уникнути щеплень проти сказу, а за твариною можна встановити ветеринарний нагляд.
Рани від укусів, подряпини, місця ослинення потрібно негайно та ретельно промити під проточною водою з господарським милом, обробити краї пошкодження йодом, накласти пов’язку. Не слід зупиняти кровотечу.
Терміново необхідно звернутися до спеціалістів травматологічного пункту. Обов’язково необхідно щорічно прищеплювати проти сказу домашніх, мисливських та сторожових собак.
Збудник захворювання – вірус, який довго зберігається в холодну пору року в неприбраних трупах тварин. Тож усі скажені тварини підлягають знищенню, а їх трупи мають бути закопані не менш як на 2 метри вглибину, оскільки вірус не гине при розкладанні.
Майстер виробничого навчання НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області Віталій Сас

З Днем рибалки: привітання від професіоналів до любителів

Щорічно у другу неділю липня в Україні відзначається особлива подія для мільйонів українців – День рибалки. Цього року, 13 липня 2025 року, свято об'єднує всіх, хто присвятив своє життя рибальській справі, а також тих, для кого риболовля є улюбленим хобі та способом відпочинку.
переглядів: 51
13 липня: Собор святого архангела Гавриїла, День Рибалки та інші важливі свята

У неділю, 13 липня, минає 194-й день 2025 року, і ця дата багата на цікаві події та свята. Серед них – Міжнародний день головоломки, День картоплі фрі та особливе свято для багатьох українців – День рибалки. Також цього дня відзначається незвичайний День задоволених співробітників.
переглядів: 85
Від Місяця у Водолії до Марса у Леві: Детальний гороскоп на неділю 13 липня для всіх знаків

Неділя, 13 липня, принесе інтенсивні емоції та випробування для всіх знаків Зодіаку. Місяць у Водолії спадає, що створює атмосферу холодної відчуженості, яка зустрічається з відголосками вчорашньої напруги.
переглядів: 99
Комбуча – давно забутий чайний гриб, що знову в моді
Ще кілька десятиліть тому майже в кожній українській кухні на підвіконні жив у трилітровій банці «чайний гриб». Його поїли солодким чаєм і щотижня зливали напій — кислуватий, трохи ігристий, із незвичним смаком. Тоді його пили для «загального оздоровлення» — і не замислювались, що це насправді справжня домашня комбуча, напій, який сьогодні став світовим wellness-трендом.
переглядів: 895
5 хвилин на підготовку: швидкий рецепт яблучого пирога до чаю

Що приготувати, коли хочеться смакоту, але багато часу немає? Смачний швидкий пиріг за нашим рецептом!
переглядів: 309
Реклама