подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
консультація гінеколога в м. Рівне
17.08.2015, 08:45

Рівненська атомна електростанція працює на європейському рівні

Разом з дотриманням безпечних умов експлуатації ядерного палива на РАЕС і в Компанії приділяється увага економічності роботи енергоблоків у наявних паливних завантаженнях.
Починаючи з 2010 року на енергоблоках №1 та №2 здійснюється перехід на експлуатацію ядерного палива другого покоління. Нині на енергоблоці №1 Рівненської АЕС з 2012 р. ядерне паливо використовується у п'ятирічному паливному циклі, на енергоблоці №2 з 2010 р. – у шестирічному. Уран-гадолінієве паливо другого покоління має середнє збагачення до 4.38%.

Середня тривалість роботи паливних кампаній на номінальній потужності складає 305 ефективних діб. Перехід на нове ядерне паливо дозволило як підвищити безпеку експлуатації паливних завантажень, так і підвищити ефективність його використання. Раніше на РАЕС використовувались 4-х річний на блоці №1, та п’ятирічний на блоці №2 паливні цикли.

Збільшення маси палива в середньому на 5% (~ 6 кг) в кожній паливній касеті та використання нових конструкційних матеріалів дали можливість зменшити кількість свіжих паливних касет, що кожний рік завантажуються в активну зону реактора, по 6-12 на кожний енергоблок, зі збереженням тривалості кампанії реактора.

Зараз на енергоблоках №3, №4 Рівненської АЕС потужністю 1000 МВт здійснено перехід на стаціонарний 4-х річний паливний цикл з уран-гадолінієвим паливом нового покоління – ТВЗА – тепловиділяючі збірки (альтернативні). На блоці №3 всі ТВЗА з «анти-дебрізним» фільтром, який підвищує надійність паливної збірки. На блоці №4 планується друге завантаження ТВЗА з АДФ під час планово-попереджувального ремонту, який наразі триває. В усіх групах ОР СУЗ (органів регулювання системи управління та захисту) - встановлені титанат-диспрозієві поглинаючі стрижні ПС СУЗ з терміном служби до 10 років. Перехід Рівненською АЕС на експлуатацію ТВЗА з АДФ і нові ПС СУЗ дозволяють поряд з підвищенням безпеки експлуатації ядерного палива скоротити час транспортних операцій з ядерним паливом в період планово-попереджувальних ремонтів.

Для застосованого паливного циклу величина середньої глибини вигорання у всіх касетах, що вивантажуються на блоках РАЕС, цілком відповідає встановленим світовим стандартам для енергоблоків з реакторами типу ВВЕР. Ефективне використання палива підвищує безпеку та економічність роботи Рівненської АЕС.

СТАТТІ ДО ТЕМИ:
За якими тарифами рівняни сплачуватимуть за електрику з 1 квітня

Із 1 квітня електрика для населення подорожчає на 19%
Коментарі:Бесплатка