подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
консультація гінеколога в м. Рівне
09.10.2015, 22:00

Що робити, якщо розбився градусник

Осінь - пора застуд і високих температур. Може таке трапитися, що розбився ртутний градусник. Що робити, щоб отруйна речовина не потрапила до організму?
Потрапити в організм ртуть може двома шляхами: через травний тракт або через дихальні шляхи. Їсти ртутну кульку ви, звичайно, не будете. А ось вдихнути пари ртуті при наявності розбитого градусника - запросто. Результат - ртутне отруєння, яке довгий час може протікати без яких-небудь загальних симптомів. Дратівливість, нудота, схуднення. Подумаєш, з ким не буває: тиждень був складний, і потім - у місті взагалі жити шкідливо. Проте отруєння повільно, але вірно підкрадається до до центральної нервової системи і нирок.
 
З якого віку дітям можна їсти гриби

Що потрібно робити?
 
1. Перед збором ртуті одягніть гумові рукавички: речовина не повинна контактувати з оголеними ділянками шкіри.
2. Обмежте місце аварії. Ртуть прилипає до поверхонь і може бути легко рознесена на підошвах по інших ділянках приміщення.
3. Максимально ретельно зберіть ртуть і всі розбилися частини градусника в скляну банку з холодною водою, щільно закрийте кришкою, що закручується. Вода потрібна для того, щоб ртуть не випаровувалася. Банку тримайте далеко від нагрівальних приладів.
4. Дрібні крапельки можна зібрати за допомогою шприца, гумової груші, двох аркушів паперу, лейкопластиру, скотчу, мокрої газети.
5. Відкрийте вікна і провітріть приміщення. Якщо і залишилися які-небудь випаровування, нехай краще вивітрюються у вікно.
6. Місце розливу ртуті обробіть розчином хлорного вапна або хлораміну. Це окислить ртуть і приведе її в нелеткий стан. Якщо ні того, ні іншого в будинку не знайшлося, можна приготувати гарячий мильно-содовий розчин: 30 грамів соди, 40 грамів тертого мила на один літр води.
7. Утилізувати ртуть допоможуть рятувальники МНС.

Найкращі засоби для виведення плям своїми руками
 
Чого робити НЕ можна?
 
1. Не можна викидати розбився термометр у сміттєпровід. Якщо два грами ртуті випарується там, то забруднить шість тисяч кубометрів повітря.
2. Не можна підмітати ртуть віником - він лише перетворить отруйні кульки в дрібні ртутні пилинки.
3. Не можна збирати ртуть за допомогою пилососа: продувається пилососом повітря полегшує випаровування рідкого металу. До того ж, пилосос після цього доведеться відразу ж викинути.
4. Ні в якому разі не можна створювати протяг до того, як ви зібрали ртуть, інакше блискучі кульки розлетяться по всій кімнаті.
5. Не можна прати одяг та взуття, які контактували з ртуттю, в пральній машині. По можливості - цей одяг краще викинути.
6. Не можна спускати ртуть у каналізацію. Вона має властивість осідати в каналізаційних трубах. До речі, витягти ртуть з каналізації - неймовірно складно.
Коментарі: