Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
24.11.2015, 09:45

Рівненщина: бурштинокопачів засудили і оштрафували

Суд розглянув обвинувальний акт щодо трьох громадян, які у складі організованої групи видобували бурштин-сирець.
Про це повідомили з прес-служби прокуратури Рівненської області.

Ще у ході розслідування кримінального провадження підозрювані уклали з прокурором угоду про визнання винуватості у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст. 28 ч. 2 ст. 240 КК України (незаконне видобування у складі організованої групи корисних копалин загальнодержавного значення).

ВІДЕО: Як у лісах Рівненщини "миють" бурштин [+Відео]

Встановили, що організатор та виконавці розробили та схвалили єдиний злочинний план, пов'язаний із бурштиновим промислом. Учасники групи згідно із розподілом функцій зберігали обладнання для видобутку бурштину, визначали час та місце його видобування. Після видобутку та реалізації сонячного каміння організатор групи особисто мав розподіляти отримані грошові кошти, їх частину планував використовувати на організацію подальшої злочинної діяльності.
Усіх трьох спільників правоохоронці затримали у серпні 2015 року на території Дубровицького району Рівненської області, де останні планували незаконно видобувати бурштин-сирець за допомогою спеціального приладдя. На місці у них вилучили мотопомпу, 4 пожежні рукави, металеві тички, сачки, водозабірні шланги.

Дубровицький районний суд, розглянувши обвинувальний акт у кримінальному провадженні, затвердив угоди про визнання винуватості, укладені між обвинуваченими і прокурором, та, врахувавши щире каяття чоловіків, їх активне сприяння у проведенні розслідування, призначив останнім покарання у межах санкції інкримінованих статей.

Так, організатора злочинної групи засудили до штрафу у розмірі 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (6800 грн), співвиконавців злочину – до позбавлення волі строком на 3 роки із встановленням іспитового терміну на 1 рік. Обладнання, призначене для видобування сонячного каміння, конфісковано.

Слід зазначити, що вирок суду не вступив у законну силу. Учасники судового процесу мають право на його оскарження у передбачені законом строки.
Коментарі: