Головні секрети зимової риболовлі
Головна особливість риболовлі взимку - вибір вудочки. Так, головною вимогою до вудки є її легкість і зручність. У таку пору року краще використовувати короткі вудки з котушкою, щоб можна було регулювати довжину. Своєрідним амортизатором для вудки служить хлистик, контролюючий амплітуду гойдання кивка, за допомогою якого можна швидко і ефективно розпізнавати навіть найслабші клювання.
Крім якісного та зручного обладнання вам варто врахувати і особливості "полювання" на різні види риби:
Окунь. Взимку краще ловити окуня у перші пару тижнів після замерзання льоду, коли коли ще тонкий лід не зганяє рибу з місця попередньої стоянки. Окунь тікає подалі від берега з наростанням льоду і уже в середині зими його доводиться шукати по всій водоймі. Тут також варто знати, що на великі відстані окунь не переміщається і зимує невеликими зграйками біля затоплених ярів, в старих руслах річок.
Якщо вода дуже холодна, виманити окуня досить складно, адже він опускається на глибину. Найкраще його ловити на блешню або на прямовисну блешню. Для нього дуже важливий момент приманки і піймати окуня зможе лише той, хто добре володіє снастю. Для наживки краще використовувати шматки свіжої риби, дрібний мотиль, хробак.
Карась. Головна особливість цієї риби в тому, що карась може жити у воді з пониженим вмістом кисню. А тому, щоб пережити зиму, він просто заривається в мул на дні і впадає в анабіоз. Якщо ж є місця, в яких достатня кількість кисню і присутня велика кількість інших видів риб, карась стає активним і годується протягом усієї зими. Найчастіше карась зустрічається в місцях виходу джерел з більш теплою водою або біля електростанцій.
Взимку карась клює повільно і дуже обережно, а тому снасті повинні бути особливо чутливі. Найбільш сприятливий час для лову карася - ясна сонячна зимова погода або ж відлига.

Короп. Короп - досить розумна і хитра риба і в зимовий період надає перевагу місцям зі стоячою водою і мулистим дном, в яких може відчувати себе в безпеці. Шукати його треба біля дерев, які впали у воду, заростей очерету, затоплених великих предметів, неподалік від електростанцій. Аби улов коропа взимку був значним, підгодовуйте його ще з осені - так він звикне до активного годування ще до настання льодоставу. Ловити коропа краще на зимову вудку з блешнею або світлою блешнею.
Щука. У зимову пору щуку виявити досить непросто, а ще складніше - витягнути її на поверхню. Взимку ця риба мешкає в біля корчів, каменів, в глибоких ямах. Найактивніше щука клює у період першого заледеніння та у відлигу. Рибалки кажуть, що щуку краще ловити в похмурі дні з низькою хмарністю, ніж в ясну і морозну погоду. Взимку вона дуже пасивна, а тому приманку їй буквально доводиться підсовувати під ніс. Клює вона дуже своєрідно - сильно і різко, тому від рибалки потрібна хороша реакція і вміння правильно і вчасно підсікти її. Добре ловиться на балансир, який за формою нагадує рибку, характерну для цієї водойми, але особливо - на жерлиці з насадкою з дрібного карася, плотви або окуня.
Вдалої риболовлі!
За матеріалами:trofey.net.
Статті до теми:
Як рівняни ловили рибу на Нобелі
У які місяці року найкраще клюють соми і щуки? (ТАБЛИЦЯ)
"Рибні місця Рівненщини" — сайт для любителів активного відпочинку

секрети, корисні поради чоловікам, зимова риболовля, риболовля, риба
У Рівному можна буде побачити "Алхімію душі"

У Рівненській обласній бібліотеці для молоді відбудеться персональна виставка живопису та декору художниці Іванни Оксенюк.
переглядів: 164
У Рівному народилась з'явилася дівчинка-богатирка з Березнівщини

Радісна подія в Рівненському обласному перинатальному центрі: світ побачила дівчинка-богатирка з вагою рівно 5000 грамів та зростом 55 сантиметрів. Це вже четверта дитина-богатир, народжена у центрі цього року.
переглядів: 218
Крихітне щастя: у Рівненському перинатальному центрі народилася дівчинка вагою 1700 грамів [+Відео]

Рівненський обласний перинатальний центр поділився зворушливою новиною про народження крихітної, але доношеної дівчинки. Малятко з'явилося на світ з вагою всього 1700 грамів, ставши величезною радістю для своєї родини.
переглядів: 263
"Наші ВДОМА!": двоє військових з Вараша повернулися додому з російського полону

Під час дев'ятого обміну військовополоненими до України повернулися двоє захисників з Вараша Рівненської області.
переглядів: 190
Як найбагатші та найвідоміші люди світу зберігають молодість і відновлюють енергію.

У світі, де високі технології дозволяють заглядати в ДНК, заморожувати тіло чи обмінювати кров на «молодшу», справжнім відкриттям стають… прості звички. Саме вони, на думку відомих лікарів, здатні запустити процеси омолодження краще за будь-які радикальні біохакерські втручання.
переглядів: 208
Реклама