Рівненський інформаційний портал OGO.ua
Бренд року ОГОподати
оголошення
Новини партнерів

21.08.2016, 18:30

25: творці Незалежності. Іван Зима: "Здобутки флагмана медицини Рівненщини – результат злагодженої роботи команди професіоналів"

Іван ЗИМА очолює Рівненську обласну клінічну лікарню з 2013 року. Керувати колективом провідного медичного закладу Рівненщини, який налічує 1754 працівники, – справа не з легких, але Івану Ярославовичу допомагає в цьому чималий управлінський досвід.
Із 2000 по 2005 рік він працював заступником головного лікаря Здолбунівської центральної районної лікарні, далі, упродовж восьми років – головним лікарем цього закладу, а потім вправному медичному менеджеру довірили керівництво обласним центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. І ось уже майже три роки Іван Зима – на чолі флагмана медицини Рівненщини.

"Стався до людей так, як хочеш, аби вони відносились до тебе" – ця життєва мудрість, яку запам’ятав від батьків, допомагає Івану Ярославовичу впевнено тримати штурвал провідного медичного закладу області. А колектив, яким керує Іван Зима, – доволі досвідчений: 13 кандидатів медичних наук, 9 заслужених лікарів України, практично всі завідувачі відділень – головні позаштатні спеціалісти обласного управління охорони здоров’я за відповідним профілем. "Багато хто з них власне і формував ці відділення, вклав у їхній розвиток багато сил, і сьогодні це справжні їхні дітища", – з повагою відгукується про свою команду головний лікар обласної лікарні.

Ще одна особливість колективу, яким керує Іван Зима, – постійне прагнення навчатись, самовдосконалюватись. Німеччина, Австрія, Швейцарія, Польща – сама географія закордонних відряджень провідних фахівців обласної лікарні вже засвідчує, що до Рівного вони привозять передові європейські методики лікування. "Причому відрядження ці організовуються не за рахунок лікарні", – по-господарському рахує копійку головний лікар. А як не рахувати, коли у бюджетах лікарень на медикаментозне забезпечення коштів традиційно обмаль: якщо "закрити" ургентну допомогу вдається, то на планову – фінансування бракує, і придбання ліків традиційно лягає на плечі хворих та їхніх родичів. "Лікарі тут виступають заручниками ситуації, – коментує Іван Зима. – А ось впровадження страхової медицини допомогло б і посилити соціальний захист людей, і покращити надання допомоги, адже стимулювало б конкуренцію між медичними закладами за якість послуг".

А до такої конкуренції в обласній клінічній лікарні давно готові. Буквально цьогоріч головна акредитаційна комісія Міністерства охорони здоров’я оцінила роботу закладу на вищу кваліфікаційну категорію. "Подібні перевірки проходять раз на три роки, час летить швидко, і тому націлюю колег на те, що нам потрібно не втрачати темп, аби бути готовими підтверджувати високий рівень уже в недалекому майбутньому", – наголошує Іван Зима. І додає: "Медицина не стоїть на місці, і кожен із нас повинен рости, підвищувати свій рівень знань, вчитись нового, аби витримувати конкуренцію". Сам Іван Ярославович буквально декілька років тому заочно закінчив аспірантуру з хірургії у Тернопільському державному медичному університеті й захистив кандидатську дисертацію на тему "Клініко-сонографічне обґрунтування вибору оперативних втручань при варикозній хворобі нижніх кінцівок". Хірургія – це професійна спеціалізація Івана Зими, до якої він ішов змалечку – ще в 9-10 класах, школярем, почав працювати санітаром у госпіталі інвалідів війни в місті Заліщики на Тернопільщині. А нині батьківським шляхом пішов уже й старший син Івана Ярославовича Олексій – він також став студентом Тернопільського державного медичного університету.

До слова, нині досвід старших колег у стінах обласної лікарні щороку переймають 50-60 лікарів-інтернів. Окрім того, на базі закладу працюють філії трьох кафедр медичних університетів – Тернопільського, Львівського і Харківського. Останню відкрили саме цього року, і спеціалізується вона на травматології та ортопедії.

“Найкращий для нас результат праці – це коли людина виходить з лікарні здоровою, щасливою, усміхненою, – каже Іван Зима. – Над цим працюємо і працюватимемо далі”.
Система Orphus
Коментарі:

Останні новини

19.01, 21:00 Гороскоп на 20 січня: слова та натяки

19.01, 20:20 20 січня у Рівному: календар подій, дні народження, ювілейні дати

19.01, 19:20 Чергова схема шахрайства на Рівненщині: попередьте своїх рідних похилого віку

19.01, 18:40 Facebook змінює алгоритм стрічки: що тепер робити ЗМІ?

19.01, 18:00 Тимчасові незручності: у ЦНАПі неможливо стати у чергу за паспортом

19.01, 17:40 На Рівненщині поліцейські вилучили наркотичні речовини

19.01, 17:20 На Рівненщині орендарі не заплатили державі за майже три гектари землі

19.01, 16:30 На Рівненщині у аварії загинув поляк та немовля (ОНОВЛЕНО) [+Фото]

19.01, 16:15 "Шалімов. Сто років як один день": про знаменитого українського хірурга зняли фільм

19.01, 15:47 Календар квітникаря на 2018 рік

19.01, 15:40 У Рівному виступить Бумбокс

19.01, 14:20 На Рівненщині зловмисника, що порізав жінку ножем, взяли під варту

19.01, 13:40 У Рівному навчатимуть водіїв тролейбуса

19.01, 13:00 На Рівненщині поліцейські знайшли родичів жінки, яка втратила пам'ять

19.01, 12:20 На Рівненщині автомобіль в'їхав в дерево: четверо поранених [+Фото]

19.01, 11:50 "Різдвяний передзвін" зібрав більше 50 тисяч гривень на лікування важкохворих дітей

19.01, 11:00 На Рівненщині чоловік потрапив під тепловоз

19.01, 10:00 На Рівненщині чоловіка, якого підозрюють у викраденні людини, суд відпустив під домашній арешт

19.01, 10:00 Де на Рівненщині найбільші ризики африканської чуми свиней

19.01, 09:40 На Рівненщині підтверджені нові випадки сказу

Новини партнерів