Медицину “з людським обличчям” крок за кроком впроваджують в обласній дитячій лікарні
Вже у кабінеті головний лікар разом із колегою продовжують розмову про новації в роботі цього унікального для Рівненщини закладу. Близько тисячі працівників, 12 тисяч стаціонарних хворих і 5 тисяч оперативних втручань на рік, 25 тисяч квадратних метрів площі – цифри говорять самі за себе. Найголовніше ж – саме тут повертають здоров'я майбутньому незалежної України – нашим дітям. У скрутних умовах недостатнього фінансування закладів охорони здоров'я, відсутності реальної медичної реформи й прогресивних законів для запровадження в медицині сучасних ринкових механізмів, колектив обласної дитячої лікарні працює над тим, щоб крок за кроком впроваджувати ті покращення, які й без вкладення значних коштів дають позитивні результати для здоров'я дітей.
– Для цього потрібна злагоджена робота команди людей, і така команда у нас є, – каже Віталій Бойко. І разом із колегою перераховує кроки з гуманізації лікувального процесу, які здійснили останнім часом. Окрім відкриття для батьків дверей реанімацій, колектив лікарні нині працює над тим, щоб діти були разом із батьками і в інших закритих раніше відділеннях: маніпуляційних, перев’язочних. Переймають для цього сучасний досвід розвинутих країн.
– Один із закордонних прикладів, які ми запозичили – “музикотерапія”, – продовжує Віталій Бойко. – Так звані “тихі концерти” – “живі” виступи скрипаля в палатах – проводили у реанімації та у відділенні патології новонароджених.
– Досвід розвинених країн свідчить, що “музикотерапія” зменшує потребу хворих у медикаментозній підтримці, поліпшує їхній психоемоційний стан, – доповнює головного лікаря Павло Сільковський, який активно працює над впровадженням нових технологій у роботу лікарні.
У планах медиків обласної дитячої лікарні – запровадження “хірургії одного дня”, коли б дитину могли зранку привезти до лікарні на операцію, а ввечері, після здійснення хірургічного втручання та спостереження лікарів – відпустити додому. Таким чином і ресурси економляться, і психоемоційний стан дитини – зовсім інший, адже вона не ночує в лікарняних стінах.
...Для впровадження цього та багатьох інших нововведень колективу лікарні бракує насамперед реальної автономії медичних закладів, запровадження в медичну практику поняття “ціна послуги” і механізмів страхової медицини. Все це не вирішиш у Рівному – потрібні реформи на рівні держави. А лікарня – це частина вітчизняної медицини і суспільства в цілому. Але команда Віталія Бойка крок за кроком впроваджує в повсякденне життя обласної дитячої лікарні те, що в їхніх силах, і те, реальний ефект від чого і маленькі пацієнти, і їхні батьки можуть відчути вже зараз. І при цьому – постійно рухається вперед, вчиться нового. Аби бути готовими до неминучого переходу медицини на страхові рейки.
У цьому колективу обласної дитячої лікарні допомагає і постійний зворотній зв'язок із пацієнтами, який тут активно вдосконалюють. Так, останнім часом запрацювали фейсбук-сторінки лікарні та головного лікаря, куди можна писати відгуки, подяки, пропозиції і скарги. Тепер для цього не обов'язково записуватись на прийом до головного лікаря й чекати прийомного дня – у будь-яку пору доби можна скористатись можливостями інтернету. А при виписці пацієнтам пропонують заповнити анкету. Висловлені таким чином зауваження уважно розглядають і беруть до уваги на майбутнє.
“Все те, що не потребує значних коштів, але при цьому може реально покращити умови лікування наших пацієнтів – ми готові й будемо брати в роботу й впроваджувати спільними зусиллями”, – постійно наголошує Віталій Бойко, своїми діями демонструючи не лише відкритість до команди своїх колег, а й готовність сприймати зворотній зв'язок від відвідувачів лікарні й реагувати на нього для спільного блага.

Рівненська обласна дитяча лікарня, Віталій Бойко, 25: творці незалежності
Дубайська паска - новий тренд цієї весни

Спробуйте приготувати паску з дивовижною начинкою, яка здивує навіть найвибагливіших гурманів! Тренд з дубайським шоколадом заполоняє і великодню випічку.
переглядів: 370
Рівненські лікарі врятували недоношеного хлопчика з численними ускладненнями

У Рівненському обласному перинатальному центрі сталося справжнє диво: виписали недоношеного хлопчика Дамира, який народився на 28-му тижні вагітності з численними ускладненнями. Малюк провів у медзакладі 70 днів.
переглядів: 370
На Донеччині віддав життя за Україну Захисник-правоохоронець з Рівненщини

На Донеччині у війні з ворогом загинув захисник, який майже 20 років віддав служінню українському народові в органах системи МВС.
переглядів: 452
У Рівному буде презентація альманаху "Рівне літературне"

Альманах "Рівне літературне" впорядкувала Валентина Люліч — відома письменниця, перекладачка, бардеса, лауреатка премії імені Уласа Самчука.
переглядів: 439
Рівняни збирають гроші на медпункт в Донеччині для Захисників України

Кожна пожертвувана гривня може врятувати життя і здоров'я наших Воїнів, адже медичний пункт - це теж місце, де точиться своя боротьба. Боротьба за чиюсь долю.
переглядів: 868