Як поливати город: підбір оптимальної системи поливу
Спосіб поверхневого зрошення вимагає безпосередньої участі дачника: якщо не контролювати процес, вода може розмити верхній шар ґрунту і завдати шкоди рослинам. Для роботи знадобиться шланг і малопотужний насос для поливу з бочки. Вода повинна бути теплою (не нижче 12 градусів). Полив здійснюється зі шланга, який розміщають безпосередньо на грядках. Такий метод забезпечує швидке зволоження кореневої зони без зрошення поверхні листків. Поверхневий полив ідеальний для догляду за томатами, огірками, картоплею та іншими овочевими культурами, яким протипоказане зволоження листя. Таким способом також можна поливати плодові дерева і кущі.
Дощування – найприродніший метод зрошення
Метод дощування дозволяє підвищувати вологість ґрунту, не руйнуючи його структуру. Ефект від поливу нагадує природне зрошення під час дощу. Поливальна система цього типу складається із труб і спеціальних насадок-розпилювачів, розташованих на однакових відстанях. Для поливу рекомендується використовувати відфільтровану теплу воду, яку подають в систему під тиском. Напір (від 2 атмосфер) створюється за допомогою насоса. Цей спосіб підходить для поливу газонів, квітників і грядок з розсадою, але не годиться для зрошення картоплі, помідорів та огірків. Систему із труб і насадок можна замінити звичайним садовим шлангом, прикріпивши до нього пластикову пляшку з багатьма дрібними отворами. Це недорогий альтернативний спосіб.

Крапельний полив – найбільш економний метод зрошення
Полив здійснюється за допомогою спеціальних крапельних систем, що складаються з пластикових трубок з інтегрованими крапельницями. Вода подається безпосередньо до кожної рослини невеликими струменями. При краплинному зрошенні витрачається мінімальна кількість води – 1 літр за 15 хвилин. Волога дістається тільки овочевим культурам і не використовується для поливу бур'янів. Таку систему можна створити зі звичайного садового шланга з саморобними рівновіддаленими отворами. Шланг необхідно підключити до водопроводу. Крапельний метод підходить як для городніх, так і для тепличних рослин.

День ангела 4 липня: хто святкує та як привітати

У п’ятницю, 4 липня 2025 року, день ангела святкують багато чоловіків і жінок.
переглядів: 10
Астропрогноз на місяць: чого чекати від липня?

Дізнайтеся, що вам підготували зорі на липень 2025.
переглядів: 72
Що святкують 4 липня і які прикмети слід врахувати

Сьогодні в Україні відзначають православне свято на честь святителя Андрія Критського.
переглядів: 97
Як приготувати літній напій: рецепт, що врятує у спеку

У спекотну пору року особливо хочеться чогось освіжаючого, легкого й водночас смачного. Літній напій має не лише втамовувати спрагу, а й дарувати відчуття прохолоди й енергії.
переглядів: 241
Як хмарні сервіси та IP-телефонія змінюють підходи до управління кол-центрами

За даними NUACOM, у 2024 році близько 75% кол-центрів вже перейшли на IP-телефонію, що дозволило знизити витрати до 30% та покращити якість дзвінків на 40%. Крім того, ринок хмарних контакт-центрів у 2024 році оцінювався в $31,2 млрд і прогнозується, що до 2034 року він зросте до $222,9 млрд. Дізнайтесь, як віртуальна АТС трансформує кол-центр та робить його гнучким, масштабованим та ефективним.
переглядів: 260