Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
26.01.2017, 11:00

Як росіяни вербують жителів Рівненщини

СБУ попереджає, щодо можливих спроб залучення до протиправної діяльності російськими спецслужбами українців-заробітчан.
За даними Державної прикордонної служби України з початку 2016 р. по теперішній час Російську Федерацію відвідало 2337 мешканців Рівненської області. При цьому за підрахунками фахівців близько 1000 громадян виїжджали до РФ на заробітки.

Більшість виконують роботи неофіційно без оформлення відповідних дозволів на працевлаштування, тобто знаходяться на території сусідньої держави нелегально.

У СБУ інформують, що фіксуються випадки затримання наших співвітчизників співробітниками ФМС РФ за порушення режиму перебування з подальшим детальним опитуванням у службових приміщеннях, вилучення «роботодавцями» їх паспортів до завершення виконання робіт, затримання співробітниками МВС при фактах порушень громадського порядку тощо.

Як важелі впливу на особу, для змушення виконування доручень на користь російських правоохоронців, використовуються погрози щодо можливого кримінального переслідування, депортації з подальшою забороною в’їзду в країну, або несплати обумовленої суми грошової винагороди за виконані роботи.

Чоловік з Рівненщини намагався стати терористом

Враховуючи ситуацію на Сході України та намагання РФ дестабілізувати обстановку в нашій країні, не виключенням є факти примусового змушення наших співвітчизників-заробітчан брати участь у акціях протесту, проведенні диверсійних та інших підривних акцій, а також залученні до лав «ДНР/ЛНР».

У СБУ радять у разі виявлення фактів порушень правоохоронними органами та спецслужбами РФ прав і свобод українських громадян, протиправних спрямувань до них на підставі шантажу та погроз з метою залучення до співробітництва і антиукраїнської діяльності, після повернення до України звертатись за телефоном гарячої лінії УСБУ в Рівненській області: (0362) 678-606, або на телефон чергового (0362) 62-43-43.

Звертаємо Вашу увагу на те, що особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників особа ніяких дій не вчинила і добровільно заявила органам державної влади про свій зв’язок з ними та про отримане завдання.

За матеріалами Прес-групи УСБУ в Рівненській області
Коментарі: