На Рівненщині видадуть книгу про бурштин "Каландайка. Історії Дикого Заходу України"
Ідея випустити збірку про український "Дикий Захід", як і провести літературний конкурс, належить Ярославу Щевичу, автору з Карпилівки (Сарненщина):
- Весною минулого року якраз було загострення навколо каландайки (бурштинокопання) з Нацгвардією, сутичками і все таке... Тоді хтось на ФБ порівнював жителів територій, де добувають бурштин (нас) з сєпарами, тільки ще гіршими за них. Бо ж наче й Київ і Львів поряд, а порядку і культури нема... Мене така позиція дуже здивувала, адже мало хто з цих "експертів" відвідував наш край довше ніж на час потрібний для підготовки чергового сенсаційного репортажу-викриття каландайки... Тому виникла ідея хоча б у літературній формі освітити оточуючу реальність бурштинової епохи на Поліссі для інших регіонів України і таким чином привернути увагу до Бурштинового краю і людей, які тут живуть та їхніх проблем.
Загалом на конкурс надійшли 53 твори від 28-ми авторів з усієї України. Сьогодні збірка укладена і чекає на видання. Планується, що книга потрапить до продажу в книгарнях та онлайн вже на початку травня.
- Серед інших свої твори надіслав Василь Тибель - лауреат престижної книжкової премії "Коронація слова" з Рівного. Його твір "Бурштин з комахою всередині" про долю каландайщика та його родини був надрукований в популярному літжурналі "Дніпро". Зараз пан Василь пише роман про бурштинщиків, - розповідає Ярослав Щевич, - Також відомий автор Богдан Логвиненко з Києва (автор бестселеру "Saint Порно" та "Перехожі") надав свою історію про подорож разом з чеськими рокерами по Варшавці (міжнародна траса "Київ-Варшава") - дуже позитивний і потрібний в наш час твір.

А твір "Бурштинові вовки" про ветерана, авторства Миколи Панька з Сарн, рецензент влучно назвав "історією поліського Рембо". Цікавою є "хроніка майбутнього" від Івана Леміша, оповідання "Місто 34500", про відновлення здеградованого поліського міста в близькому майбутньому під час спецоперації зі зміни світогляду його мешканців. Твори Інни Параниці, яка вчителює на Сарненщині, сердечно описують прості міжлюдські стосунки в непрості часи "бурштинової лихоманки" і війни на Сході. Один з найпрескрасніших подарунків для Сарненщини зробив Костянтин Мельников з Києва, який художньо поєднав історичні події та міські легенди Сарн в оповіданні "Король мрійників" про зародження письменницького хисту Бориса Шведа.
Наразі збірка має відгук від письменниці, лауреатки Шевченківської премії з літератури, Галини Пагутяк та рецензію від письменника і філософа Петра Кралюка, "Голоси Полісся".
Надалі плануємо збирати нові твори від охочих долучитися авторів для наступних збірок та організувати їхні зустрічі.
Для промоції проекту діє сайт kalandaika.blogspot.com, де публікуються уривки творів-учасників та враження їх авторів про проект. Там також можна попередньо замовити книгу за собівартостю, а оплатити замовлення після надходження книги в продаж.
Читати також:
Рівненські письменники написали книгу про бурштин
Першу в Україні книгу-поему про нелегальний видобуток бурштину презентували у Рівному

На Рівненщині директора комунального підприємства судитимуть за захоплення землі та її забруднення

У Рівненському районі директора одного з комунальних підприємств підозрюють у тому, що він самовільно зайняв особливо цінну земельну ділянку площею 1,46 гектара. Земля була призначена для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти.
переглядів: 135
На війні загинув студент Острозької академії Арсен Деркач

Острозька академія у скорботі. Загинув студент-Герой Арсен Деркач
переглядів: 470
19-річний львів'янин здійснив 13-ту невдалу спробу нелегально перетнути кордон до ЄС

У Закарпатській області прикордонники знову затримали 19-річного мешканця Львова, який вкотре намагався нелегально потрапити до Європейського Союзу. Для юнака це вже тринадцята спроба незаконного перетину державного кордону, і всі вони завершилися невдачею.
переглядів: 683
Мама двох діток з Дубна потребує фінансової допомоги у боротьбі з раком

Віта Мельник, мешканка міста Дубно на Рівненщині, звернулася до громади з проханням про фінансову допомогу для продовження лікування раку молочної залози. Після кількох операцій та тривалих курсів хіміо- й променевої терапії, жінці призначили дороговартісний препарат «Лінпарза», без якого завершити лікування та отримати шанс на одужання неможливо.
переглядів: 513
Пішла з життя багаторічна працівниця Рівненської міської лікарні Тетяна Серостанова

Рівненська Центральна міська лікарня у скорботі - пішла з життя інженер-метролог Тетяна Серостанова, яка понад 15 років була невід'ємною частиною їхнього великого колективу.
переглядів: 309