подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
консультація гінеколога в м. Рівне
15.07.2017, 09:00

У Рівному відбувся кінопоказ стрічки "ПРОЦЕС" на підтримку Олега Сенцова

13 липня у Рівненській обласній бібліотеці для молоді відбувся показ фільму Аскольда Курова "Процес. Російська держава проти Олега Сенцова". Фільм також презентовано на 67 Берлінському кінофестивалі.
Олег Сенцов - не просто пересічний кінорежисер, незаконно ув'язнений Російською Федерацією. Це також сценарист та письменник, громадський активіст, генеральний директор кінокомпанії «Край Кінема», лауреат Шевченківської премії. У 2008 році знімає навчальний короткометражний фільм «Добре ловиться рибка-бананка», в 2009 — «Рік Бика». У 2012 дебютував з своїм першим повнометражним фільмом «Гамер» на міжнародному фестивалі в Ротердамі. «Гамер» — це фільм про хлопців-геймерів. Головний герой цього фільму більшість свого часу проводить за компютерною грою Quake, що дуже шкодить його навчанню в технікумі. Його мати вважає його ні на що не здатним і не кращим за батька, rjnhbq покинув родину. Бюджет фільму склав 20 000 доларів (!!!), і ролі в ньому грали справжні геймери. У тому ж 2012 році картина отримала премію Гільдії кінознавців та кінокритиків на фестивалі «Дух вогню» в Ханти-Мансійську. В 2013 році на кінофестивалі в Одесі Олег Сенцов презентував свій новий проект — «Носоріг». Цей проект виграв премію в 25 тисяч гривень.

Рівняни писатимуть листи на підтримку тих, чиї права грубо порушили

11 травня 2014 року співробітники російських окупаційних силових структур затримали Олега Сенцова, Геннадія Афанасьєва, Олексія Чірнія та Олександра Кольченка в Сімферополі. Їм було пред'явлено звинувачення у підготовці терористичного акту. За інформацією спецслужби, затримані готувалися «у складі терористичної організації до здійснення вибухів у ніч на 9 травня 2014 року саморобних вибухових пристроїв біля меморіалу „Вічного вогню“ і пам'ятника Леніну в Сімферополі, а також підпалів офісів громадської організації „Русская община Крыма“ та представництва партії „Единая Россия“ в Сімферополі 14 і 18 квітня 2014 році. Згодом Сенцова було етаповано до Лєфортово.
Багато відомих українських, російських та іноземних діячів кіно та театру виступають за звільнення Олега Сенцова і вважають його затримання незаконним. Ада Роговцева у своєму відеозверненні закликає усіх допомогти звільненню невинної людини - усі звернення досі не почуті Путіним та його тоталітарною державою! Символічно, що фільм було показано у День народження свободолюбивого кінорежисера, котрий не захотів жити згідно тоталітарної букви несправедливого закону Російської федерації. Після вироку суду Олег Сенцов у своїй промові сказав, що в романі Михайла Булгакова Понтій Пілат визнав однозначними гріхами нице боягузство та підле боягузство, і сам Сенцов не збирається повторювати таких гріхів.

На фото: кореспондент телеканалу "Рівне-1" Дмитро Леонтіюк бере коментар у провідного бібліотекаря читальної зали  Рівненської обласної бібліотеки для молоді Анни ЛУКАСЕВИЧ.
На фото: кореспондент телеканалу "Рівне-1" Дмитро Леонтіюк бере коментар у провідного бібліотекаря читальної зали Рівненської обласної бібліотеки для молоді Анни ЛУКАСЕВИЧ.


- Я гадаю, що є підстави для оптимізму щодо Олега Сенцова, - зазначає Володимир, один з присутніх на заході у Рівненській обласній бібліотеці для молоді. - Головне, щоб він не зламався, не опустив рук і не припинив своєї боротьби.
Захід у бібліотеці відвідали журналісти, громадські діячі, читачі та читачки Рівненської обласній бібліотеці для молоді, усі зацікавлені.

- Це глибоко символічно, що такий захід проводиться у День народження Олега Сенцова, - ділиться Людмила, ще одна гостя заходу. - Думаю, якби Олег Сенцов знав, у скількох містах України показали цей фільм, - він почувався би значно оптимістичніше, і вірив би в перемогу!

І дійсно: у фільмі "Протест" показано лише поодинокі епізоди судилища над Олегом Сенцовим та проти військової агресії РФ щодо України. Коли б ці записи - і реально відбувалися у масштабних розмірах, і були масштабно висвітлені українськими ЗМІ та ЗМК, як це було у випадку з Надією Савченко - це значно піднесло б дух нескореного воїна, волелюбного кінорежисера Олега Сенцова.
Задля справедливості слід зазначити, що цей фільм показували і в інших містах України - зокрема, у Києві.

Автор: Олесь ПОЛІЩУК
Коментарі: