Що робити, якщо затримала поліція (+Поради)
Вкрай важливо з’ясувати всю інформацію щодо причини затримання, вашого статусу (підозрюваний, адміністративний порушник, свідок), хто саме (з вказівкою ПІБ, звання, посади) вас затримує.
За що можуть позбавити батьківських прав?
Згідно з ч.5 ст. 29 Конституції України, вимагайте негайно повідомити родичів про ваше затримання, вкажіть кого саме та їхні контактні дані. Згідно з законом «Про Національну поліцію України», КПК, поліція зобов’язана повідомити про затримання людини його родичів, але ці вимоги практично ніколи вчасно не дотримуються. Тому у момент затримання поліцією постарайтеся повідомити кому-небудь з оточення свої дані, тоді збільшуються шанси на те, що ваші рідні і близькі зможуть вас знайти. Звісно, за наявності мобільного телефону (якщо його не відібрали у момент затримання), необхідно негайно подзвонити вашим знайомим чи родичам і повідомити про те, що сталося, оскільки при доставленні у відділення телефон відберуть.
Вам мають вручити протокол про затримання, що має містити точний час затримання. Це той час, коли вас фізично зупинили, а не коли привезли до відділка.
Якщо після затримання поліцією і доставлення у відділення вам запропонують розписатися в журналі відвідувачів і затриманих, необхідно простежити правильну вказівку затримання, час фактичного затримання і, звичайно, обов’язково відмітити, що ви є саме затриманими, а не відвідувачем.
Не відмовляйтеся і вимагайте адвоката. Навіть якщо у вас немає свого, згідно з Законом України «Про безоплатну правову допомогу» поліція зобов’язана запросити такого адвоката. Якщо ви заявите про бажання залучити його, у вас буде як мінімум час для обдумування свого становища, оскільки до появи адвоката маєте повне право не відповідати ні на які питання і нічого не підписувати.
Увага при підписанні документів! Якщо після затримання поліцією від вас наполегливо вимагають підписати документ під загрозою застосування насильства, то як мінімум уважно і не кваплячись вивчіть документ. Це може бути протокол затримання, протокол про адмінправопорушення, пам’ятка про права, протокол огляду, вилучення, протокол допиту, пояснення. Ні в якому разі не можна залишати незаповнені графи! Крім того, дуже важливо підписувати з зауваженнями ті місця, які не відповідають дійсності або залишають можливість для двоякого розуміння.
Яка відповідальність загрожує батькам за вчинки дітей?
Важливо пам’ятати, що інформація, яка зафіксована в протоколі, вже не підлягає зміні, і рішення в суді виноситися, відштовхуючись, зокрема, і від документальних доказів, якими і є протоколи. Особливо варто відмітити і те, що вилучені у вас при затриманні поліцією предмети мають бути упаковані і опломбовані на момент підписання протоколу затримання, в якому про них йде мова та обов’язково мають бути присутні не менше 2 свідків. Якщо предмети опломбовані ненадійно або не опломбовані взагалі, про це також необхідно відмітити в протоколі. Кожен процесуальний документ можна і треба використати як засіб донесення інформації до судді, від якого багато в чому тепер залежить ваша доля. Підписуючи документи, бажано фіксувати також ту інформацію, яка залишилася недочутою поліцією: прохання надати адвоката, медичну допомогу чи якась необ’єктивна фіксація.
Якщо доводиться свідчити без адвоката, завжди пам’ятайте про гарантоване ст. 63 Конституції України право не надавати свідчень відносно себе і своїх близьких ні взагалі, ні з якихось конкретних питань (обставин). Окрім того, кримінально-процесуальним законодавством передбачений обов’язок слідчого припинити допит, якщо допитуваний в явній формі висловив відмову від надання свідчень. Вкрай важливо до моменту надання будь-яких пояснень з’ясувати всю інформацію щодо вашого статусу, правопорушення, що конкретно інкримінується, з приводу якої конкретно ситуації ви затримані поліцією, кому саме ви свідчите. Будь-які свідчення, пояснення краще писати особисто, тут найскладніше – не бояться наполягати на цьому і проявити стійкість проти можливого тиску.
Довідково. Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою м. Рівне, вул. Кавказька, 7. Тел. (0362) 46-01-09, (067) 604-59-55 (цілодобово). Телефон безкоштовної гарячої лінії 0 800 213 103 (цілодобово).
За матеріалами Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Рівненській області
Почали надавати "теплі кредити". Де отримати?

Починаючи з 18 квітня усі охочі можуть скористатися Урядовою програмою «теплих кредитів»
переглядів: 573
Лікування запалення сідничного нерва

Один з найбільших нервових закінчень в організмі людини - це сідничний нерв, що відповідає за рухову функцію. Будь-які запальні процеси викликають гострий біль в області попереку, ніг і сідниць та обмежують здатність людини рухатися.
переглядів: 455
За що в Україні можуть позбавити спадщини: 4 головні помилки

Часто при успадкуванні майна померлих родичів українці роблять помилки, які можуть позбавити їх права на успадкування та передачі майна іншим особам.
переглядів: 2236
За допомоги країн ЄС в Україні з'явиться програма енергоефективності

Відповідні документи уже підписали.
переглядів: 279
Як рівнянам захистити житло від квартирних злодіїв

Квартирні крадіжки — найпоширеніший вид злодійства. Вони складають у середньому більше 35% від загального числа крадіжок. Хоча збільшення активності злодіїв припадає на літо, «домушники» не нехтують роботою і не в сезон відпусток. Досвідченому «домушнику» достатньо 1—2 хвилини, аби відімкнути двері. Якщо ж двері дісталися господарям від будівельників, то її просто вибивають, а якщо вони укріплені, діють відмичками.
переглядів: 612
"Заховатися" перед призначенням субсидій не вдасться (+ВІДЕО)

В Україні збираються підготували та прийняти нову редакцію положення про субсидії. Міністр соціальної політики Андрій Рева пояснив, як закрили деякі дірки у нарахуванні субсидій.
переглядів: 2297
Укрпошта розпочала комп’ютеризацію сільських поштових відділень у Рівненській області

До кінця травня Укрпошта автоматизує 38 поштових відділень Рівненького регіону в рамках проекту комп’ютеризації ВПЗ.
переглядів: 671
Чи потрібна зупинка біля Рівненського ЦНАПу?

Серед рівнян проводять опитування щодо того, чи потрібна у місті нова зупинка транспорту безпосередньо блія Рівненського регіоанльного центру надання адміністративних послуг.
переглядів: 1098
Чи обов'язково замінювати паспорт-книжечку на ID-картку?

В Україні залишається дійсним вклеювання фотокартки до паспорта-книжечки після досягнення 25- та 45-річного віку, незважаючи на повне припинення випуску внутрішніх паспортів у паперовому вигляді.
переглядів: 860
Тренди ринку нерухомості Рівного

Нині відбуваються зміни практично у всіх сферах життя людини. Тому рівнянам треба підлаштовуватися до нових умов. Це стосується і ринку нерухомості. Адже наші рівненські реалії відрізняються від всеукраїнських, а тим паче від європейських. Чим же він такий особливий, ринок нерухомості Рівного?!
переглядів: 883