Чи є мораль у політиці? - Про це говорили у Рівному
Сюзен Мендус у своїй книзі «Політика та мораль» розмірковує над проблемою, як вживається мораль у людей зайнятих політикою та чи присутня політика у житті високоморальних людей. Як ці два на перший погляд несумісні поняття можуть вживатись в одному суспільстві, в одній організації, в одній людині. Лекцію для присутніх прочитали політичний філософ та політик-філософ – Дмитро Шевчук та Віталій Лебедюк.
- У Рівному, безперечно, є запит схожі дискусії. Тому варто подякувати Книгарні Є за їх організацію. Під час нинішньої дискусії ми підняли тему співвідношення політики і моралі. Важливо, що до дискусії активно підкдючалася аудиторія. Ми намагалися з'ясувати, чи дійсно політика є принципово позбавленою чітких моральних принципів? Чи у політиків завжди "брудні руки"? Як можна змінити ситуацію в сучасному політичному світі? При цьому під час обговорення ми зверталися як до філософських концепцій, так і до сучасних реалій в українській (а навіть рівненській) політиці, - зазначає Дмитро Шевчук.
- Ми досить часто задаємо собі питання: як уникнути зіткнення інтересів та цінностей у публічній сфері? Як уникнути спокуси корупції та хабарництва? Чи існують чесні, принципові й відповідальні політики? Дискусії щодо цих питань лунають не лише в аудиторіях університетів, а й у громадському транспорті. Книга С’юзен Мендус «Політика і Мораль» є однією з праць, де втори намагаються розрубати гордіїв вузол щодо протиріччя між політикою та мораллю. Під час дискусії ми з’ясували, що людина яка приходить до влади повинна зробити для себе вибір чи прагне вона відстоювати інтереси громадян, чи власні. Тобто, під час виборчої кампанії кандидат до органів влади, ми можемо спостерігати який контракт з мораллю уклав той чи той кандидат. Усе розпочинається з елементарних речей, як наприклад джерело походження коштів на виборчу кампанії. Якщо поглянути на пересічного громадянина, то він щодня стикається з даною дилемою, оскільки кожен з нас має свою соціальну роль. Разом з тим ми завжди виступаємо або об’єктом або суб’єктом будь-якої політики, чи то сімейної політики, чи державної. Тому не можу стверджувати що політика є аморальною, натомість скажу, що "брудну політику" роблять "брудні руки", - зазначає Віталій Лебедюк.
Дмитро Шевчук – доктор філософських наук, декан гуманітарного факультету
Національного університету «Острозька академія», відповідальний секретар серії «Філософія» Наукових записок «Острозької академії». Досліджує проблеми сучасної
політичної філософії, методології гуманітарних наук, соціокультурні процеси у Центрально- Східній Європі.
Віталій Лебедюк – кандидат наук з державного управління, доцент, декан факультету політико-інформаційного менеджменту, керівник ШПА «Поліс».
Фото надані Книгарнею Є.
На Рівненщині шахраї вимагають гроші від імені обласної адміністрації
У Рівненській області зафіксовано нову хвилю шахрайських дій, спрямованих на підприємців.
переглядів: 49
У Рівному засудили правоохоронця за державну зраду
21 листопада Рівненський міський суд виніс вирок колишньому поліцейському з Луганщини, якого обвинувачували у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану.
переглядів: 62
У Рівненській обласній лікарні видалили велику пухлину головного мозку
У Нейрохірургічному відділенні Рівненської обласної клінічної лікарні імені Юрія Семенюка успішно провели складну операцію з видалення пухлини головного мозку у 66-річного пацієнта.
переглядів: 64
На Рівненщині вшанували Героїв українських революцій
21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи, присвячений 20-й річниці Помаранчевої революції та 11-й річниці Революції Гідності.
переглядів: 96
У лікарні померла жінка, травмована в ДТП у Рівному
14 листопада внаслідок отриманих травм померла 57-річна рівнянка, яка стала жертвою дорожньо-транспортної пригоди, що сталася напередодні на вулиці Млинівській.
переглядів: 189