подати
оголошення29.03.2018, 12:00

У Рівному фахівці обміркували шляхи ефективного лікування хвороб серцево-судинної системи

Вчора, 28 березня, в рамках реалізації проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей» відбулась V обласна медична конференція «Лікування та профілактика хвороб системи кровообігу у Рівненській області».
В конференц-залі готелю «Мир» зібралися кардіологи з усіх районів області задля того, щоб перейняти цінний досвід висококваліфікованих спеціалістів, обговорити проблемні питання та дізнатися про новітні технології, які сьогодні можна практикувати. Напередодні у Рівненській обласній лікарні відкрили сучасний кардіологічний центр, що стало можливим завдяки реалізації проекту Світового банку. Центр об’єднав у собі декілька відділень кардіологічного профілю, що дозволить поетапно надавати медичну допомогу пацієнтам.- За два роки впровадження проекту Світового банку на Рівненщині, ми маємо ряд серйозних здобутків. Серцево-судинний центр , який забезпечений сучасним медичним обладнанням, професійним кадровим складом та всім необхідним для роботи вже працює на благо громади. Ми доєдналися до тих регіонів України , які можуть надавати екстрену фахову і високотехнологічну допомогу при гострих коронарних синдромах, зокрема інфаркті міокарда. Сьогодні відбувається 5 обласна медична конференція спрямована на поліпшення знань наших кардіологів про новітні методики діагностики та лікування хвороб системи кровообігу. Паралельно з нашими конференціями ми проводимо навчання медичного персоналу, тренінги. Всього, станом на сьогодні, близько тисячі лікарів-кардіологів, лікарів екстреної медичної допомоги пройшли спеціалізоване навчання , - зауважив керівник проекту Світового банку на Рівненщині Сергій РИБАЧОК.

На Рівненщині розпочинають реформувати медицину

В конференції взяли участь фахівці з різних куточків України: доктор медичних наук, член-кореспондент Національної академії Наук України, професор Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова Руденко Анатолій Вікторович, доктор медичних наук, професор кафедри сімейної медицини ЛНМУ ім. Д. Галицького, керівник Луцького Центру Кардіоваскулярної патології Ягенський Андрій Володимирович та доктор медичних наук, професор кафедри ендокринології ЛНМУ ім. Д. Галицького Кіхтяк Олеся Павлівна, а також провідні фахівці з кардіології Рівненщини.На події піднімались питання профілактики серцево-судинних ризиків, чи можливе зменшення постінфарктних ризиків, роль кардіо-хірургії у лікуванні ХСК та ін.:- Кожен третій інфаркт – закінчується смертю. Тисячі людей гинуть через, те що невчасно звернулись до лікаря. Щоб вилікувати інфаркт міокарда потрібно відкрити артерію, таблетки проблемі не зарадять. Ефективний метод лікування один - стентування . В серце через невеликий надріз вводиться катетер, розкривається артерія, ставиться так званий стент, у народі пружинка, і артерія прохідна. Застосовують і метод шунтування. Таке лікування доступне лише у профільних лікарнях. На щастя, у Рівному вже працює такий центр . Однак, забезпечити «залізом» - половина справи. Потрібно, щоб лікарі знали як лікувати і ефективно застосовувати обладнання. Щоб врятувати людину при інфаркті міокарду дається дві години, якщо цей час втрачено – далі життя людини стоїть під великим питанням. Сьогодні ми повинні донести до лікарів те, кого і яким чином потрібно лікувати, кому потрібні стенти, кому – обширна операція, а кого відправляти на обстеження, як попередити інфаркт міокарда, як попередити ускладнення . Ці питання надважливі для практичної діяльності. Інфаркт не повинен бути фатумом, - наголосив доктор медичних наук, член-кореспондент Національної академії Наук України, професор Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова Анатолій РУДЕНКО.Конференція обумовлена необхідністю підсилити потенціал рівненських лікарів у вирішенні проблеми, що стала критичною у Рівненській області. За останній рік спостерігається зростання смертності серед населення, у багатьох випадках причиною є саме хвороби серцево-судинної системи:

- Хвороби системи кровообігу займають перше місце в структурі поширеності, захворюваності, смертності. Так, в Рівненській області, станом на 1 січня 2018 року зафіксовано 565 тисяч пацієнтів із хворобами системи кровообігу. Артеріальна гіпертензія найбільш поширене захворювання серед населення . Таких хворих налічується 265 тисяч станом на 1 січня поточного року. На другому місці ішемічна хвороба серця , третє місце займають порушення ритму провідності, інфаркти міокарда. Смертність від хвороб системи кровообігу незначно проте зросла. Зараз спостерігається тенденція до зростання кількості пацієнтів у віці 30-35, особливо серед жінок, - підсумувала завідувач обласним кардіологічним центром Лариса ВЕРЕЩУК.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Для рівненського серцево-судинного Центру закуплять нове обладнання
У Рівненській обласній клінічній лікарні запрацював потужний серцево-судинний центр
Коментарі:
Бесплатка
Останні новини


Новини партнерів