Як в Україні заокруглюватимуть суми під час розрахунків готівкою (+ІНФОГРАФІКА)
“Національний банк України упевнений, що правила заокруглення застосовуватимуться справедливо і прозоро для обох сторін розрахунків, – наголосив він. – Застосування правил заокруглення загальних сум розрахунків готівкою спростить щоденні розрахунки громадян та дасть можливість скоротити витрати держави на карбування і забезпечення грошового обігу на понад 90 млн гривень на рікˮ.
Монети номіналом 1 і 2 копійки незабаром зникнуть
Такий ефект вдасться досягти завдяки припиненню з 01 липня 2018 року карбування та випуску у готівковий обіг монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок і продовження карбування та випуску лише монет номіналами 10 і 50 копійок.
Монети номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок, уведені в обіг раніше, і надалі використовуватимуться як засіб платежу (грошова одиниця України – гривня і надалі дорівнюватиме 100 копійкам). Національний банк спеціально не вилучатиме з обігу ці монети, і вони перебуватимуть в обігу необмежений період часу до окремого рішення Правління Національного банку.
Заокруглення буде застосовуватися лише у випадку відсутності монет дрібних номіналів при розрахунках готівкою. У разі наявності в покупця монет дрібних номіналів, він і надалі може ними розраховуватися, а в разі наявності таких монет у продавця, він може видати покупцеві решту цими номіналами. Лише у разі відсутності монет зазначених номіналів і у покупця, і у продавця застосовуватиметься правило заокруглення загальної суми покупки в чеку.
“Банки повинні приймати у громадян монети дрібних номіналів без будь-яких обмежень, обмінювати на монети та банкноти інших номіналів, а також видавати клієнтам монети дрібних номіналів за наявності їх у залишку операційної касиˮ, – додав Віктор Зайвенко.
Українці можуть залишитися без дрібних копійок (+Інфографіка)
При цьому, заокруглення не здійснюватиметься під час безготівкових розрахунків.
Заокруглення стосуватиметься тільки загальних сум розрахунків готівкою у чеку та розрахунків в акті про видачу коштів чи іншому документі, що оформляється під час повернення коштів у разі повернення товару.

Заокруглення відбуватиметься за такими математичними правилами:
1) сума, що закінчується від 1 до 4 копійок, заокруглюється в бік зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок;
2) сума, що закінчується від 5 до 9 копійок, заокруглюється в бік збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок.

У свою чергу підприємства торгівлі та сфери послуг, що застосовують реєстратори розрахункових операцій, під час проведення готівкових розрахунків мають зазначати в чеках загальні суми до заокруглення та після заокруглення. Заокруглення не є знижкою або надбавкою, рекламою або стимулюванням продажу товарів (робіт, послуг) у значенні цих термінів, визначених законодавством України.
Також Віктор Зайвенко розповів, що Національний банк провів попередні консультації та обговорення цього питання з державними органами (Міністерство економічного розвитку і торгівлі, Міністерство фінансів України, Державна фіскальна служба, Міністерство інфраструктури України, Міністерство соціальної політики України, Міністерство юстиції України, Пенсійний фонд) та банками, представниками сфери торгівлі та послуг, іншою діловою спільнотою та громадськістю, які позитивно поставилися до застосування подібних правил заокруглення.

Він зауважив, що Національний банк зацікавлений, щоб застосування правил заокруглення під час готівкових розрахунків відбувалося комфортно як для споживачів, так і для суб’єктів господарювання.
Розуміючи, що на початку у суб’єктів господарювання можуть виникнути побоювання стосовно правильності застосування правил заокруглення, Національний банк України звернувся до Міністерства фінансів та Державної фіскальної служби з проханням надати детальні роз'яснення щодо питань, які можуть виникнути під час впровадження механізму заокруглення та не застосувати до бізнесу штрафних санкцій за проведення касових операцій, пов’язаних із заокругленням.
Нагадаємо, Голова Національного банку України Яків Смолій оголосив про таке рішення регулятора в рамках продовження політики оптимізації готівкового обігу 14 березня 2018 року під час презентації нових обігових монет.
Станом на 01 червня 2018 року у готівковому обігу країни перебувало готівки (банкнот та монет) на загальну суму 360,8 млрд. грн, у тому числі монет – 2,1 млрд грн (13,0 млрд шт.):
1 коп. – 2 437,9 млн шт. (18,76% від загальної кількості монет у обігу);
2 коп. – 1 396,8 млн шт. (10,75% від загальної кількості монет у обігу);
5 коп. – 1 877,0 млн шт. (14,44% від загальної кількості монет у обігу);
10 коп. – 3 808,9 млн шт. (29,30% від загальної кількості монет у обігу);
25 коп. – 1 730,1 млн шт. (13,31% від загальної кількості монет у обігу);
50 коп. – 1 240,3 млн шт. (9,54% від загальної кількості монет у обігу);
1 грн. – 500,8 млн шт. (3,85% від загальної кількості монет у обігу).
2 грн. – 7,0 млн шт. (0,05% від загальної кількості монет у обігу).
Джерело: https://bank.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=72365282&cat_id=55838
заокруглення сум, розрахунки готівкою, заокруглення, НБУ, споживач
Про що розкажуть етикетки: продукти маркуватимуть по-новому

Серед ключових новацій у "Законі..." прописуються обов’язки операторів ринку харчових продуктів. Також міститься норма щодо маркування продукції з або без ГМО та в 4 рази посилюється відповідальність операторів ринку харчових продуктів.
переглядів: 1456
Рівненщина: де знайти свого дільничного

Щоб знайти інформацію про дільничного, який закріплений за потрібною Вам територією, оберіть територіальний орган поліції і натисніть комбінацію клавіш "Ctrl + F". Після цього введіть населений пункт, адресу, або прізвище дільничного
переглядів: 3219
Доставка субсидій "Укрпоштою": коли і як отримають виплати пенсіонери?

Компанія "Укрпошта" в березні-травні 2019 року розпочинає доставку монетизованих субсидій на оплату житлово-комунальних послуг понад мільйону пенсіонерів.
переглядів: 319
Збільшення зарплат, якісне лікування - уряд Гройсмана продовжує докорінно змінювати медицину

Минулого року українці, зокрема і жителі Рівненщини, відчули реальні зміни у сфері медицини. Зведений бюджет на охорону здоров’я збільшено на 15 млрд грн - цьогоріч він складатиме майже майже 132 млрд грн. За ці кошти уряд продовжуватиме докорінно реформувати медичну систему країни.
переглядів: 308
Кохання та секс очима українців: вражаючі цифри

Соціологічна група «Рейтинг» презентувала результати опитування «Кохання та секс очима українців».
переглядів: 431
Українцям з березня доставлятимуть монетизовані субсидії

Упродовж весни Укрпошта доставлятиме монетизовані субсидії близько 1,1 млн пенсіонерів.
переглядів: 392
Як не стати жертвою шахраїв та розпізнати працівника «Рівнегазу»

Клієнти ПАТ «Рівнегаз» повідомляють про те, що до їхніх квартир приходили особи, які представились працівниками ПАТ «Рівнегаз» та пропонували встановити модем дистанційної передачі даних за власні кошти. Оплатити роботу потрібно було готівкою на місці.
переглядів: 809
Безкоштовні газові лічильники для кожного домогосподарства та нові газові норми

Уряд вирішує нагальну проблему мільйонів українців. З початком зими споживачі газу, оселі яких не були обладнані лічильниками природного газу, були приголомшені рахунками – сума, яку їм потрібно було заплатити збільшилась втричі. Це сталося через позов облгазів до Верховного суду. Останній скасував Постанови Кабміну №203 та №204 від 23 березня 2016 року про норми газу для населення без лічильників: норма в 3,3 кубометра на людину в один момент перетворилася на 9,8 кубів.
переглядів: 583