подати
оголошення

консультація гінеколога в м. Рівне
25.08.2018, 11:02

На Рівненщині виявили сказ у корови

Випадок стався у Корецькому районі.
Головне управління Держпродспоживслужби в Рівненській області повідомляє, що 22.08.2018 року було зареєстровано випадок сказу ВРХ на території Корецького району.

18.08.2018 року в службу державної ветеринарної медицини Корецького району звернувся житель с. Велика Клецька за лікувальною допомогою для корови, чорно рябої масті, віком 12 років. При виїзді на місце встановлено, що у корови атонія передшлунків та надано лікувальну допомогу. 20-21.08.18 року стан тварини не покращувався. Корова відмовлялася від корму, частковий параліч глотки, агресія та салівація не відмічалися. 22.08.2018 року о 4.00 год. корова загинула. Спеціалісти держветмедицини Корецького району виїхали на місце події, відібрали патматеріал від трупа корови та направили в Рівненську регіональну державну лабораторію Держпродспоживслужби для дослідження, на сказ. Труп корови спалено.

На території неблагополучного щодо сказу пункту проводяться заходи згідно Інструкції «Про заходи щодо боротьби зі сказом тварин». Спеціалістами Держпродспоживслужби та державної ветеринарної медицини вивчаються можливі контакти хворої корови з іншими людьми та тваринами, проводиться вимушена дезінфекція, а також щеплення тварин проти сказу. Готуються матеріали на засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації, щодо відкриття неблагополучного пункту та введення карантинних обмежень по сказу. Складений план заходів по локалізації і ліквідації захворювання.
Коментарі:Бесплатка