Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
01.12.2018, 08:00

На Рівненщині нова ОТГ

Першу ОТГ – Малинську – створено на Березнівщині.
Чотири сільські громади Березнівського району Рівненщини вирішили об'єднатися в одну громаду у форматі, що не був раніше передбачений перспективним планом. Мова йде про Малинську, Яринівську, Бронську та Полянську громади.


Ініціював таке об'єднання Малинський сільський голова Анатолій Дімітров ще наприкінці 2017 року. Весь 2018-й рік тривали консультації та обговорення у сусідніх громадах. Кожна сільська рада двічі розглядала ці питання на своїх сесіях. А у вересні цього року обласна державна адміністрація надала всім чотирьом радам позитивні висновки на їх проекти рішень про об'єднання.Протягом вересня-листопада відбулися сесії сільрад, на яких було прийнято остаточні рішення про добровільне об'єднання територіальних громад. Першою ухвалила відповідне рішення Малинська сільрада – ще 21 вересня. У жовтні відповідні рішення прийняли Яринівська та Бронська сільські ради. Найдовше чекали рішення від Полянської сільської ради, в якій сільський голова та депутати мали певні розбіжності щодо цього питання. Але на позачерговій сесії Полянської сільської ради абсолютною більшістю голосів рада проголосувала "за".

Як відзначив Михайло Шелеп, радник з питань децентралізації Рівненського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», цих рішень сільрад достатньо аби вважати Малинську сільську об'єднану територіальну громаду створеною.

Нагадаємо, що до цього часу у Березнівському районі не було жодної ОТГ.

За інформацією Рівненського Центру розвитку місцевого самоврядування
Коментарі: