Як рівняни можуть звертатися до влади
Звернення - це викладені в письмовій або в усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги.
У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.
Звернення може бути подано як окремою особою так і групою (колективне).
Письмове звернення повинно бути підписано заявником із зазначенням дати. Звернення, оформлене без дотримання цих вимог, повертається заявникові з відповідним роз’ясненням не пізніше як через 10 днів від дня надходження.
Письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором, а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.
Не розглядаються повторні звернення одним і тим же органом від одного і того ж громадянина з одного і того ж питання, якщо перше вирішено по суті, а також звернення осіб, визнаних судом недієздатними.
Звернення громадян повинні розглядатися і вирішуватися посадовими особами органів місцевого самоврядування об’єктивно, всебічно і вчасно, у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше 15 днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник або його заступники встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення.
Загалом, вирішити питання, порушені у зверненні, повинні не довше як за 45 днів.
Громадянина письмово повідомляють про результати перевірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення.
Нагадаємо, ще у 2016 році на сайті Рівненської міськради запрацював новий сервіс, який називається “Депутат на мапі міста", який дозволяє знайти депутата, що прив’язаний до округу, за допомогою адреси вашого проживання. Сервіс дає змогу дізнатися також його контактні дані: номер телефону та електронну адресу.

звернення до міських депутатів, міські депутати, як звернутися, міська рада, Рівне, споживач
Що в Україні святкують 8 липня

8 липня українці відзначають одразу кілька подій, що мають як духовне, так і світське значення. Цей день поєднує в собі релігійні традиції, професійні свята та іменини, які мають глибокий символізм і людське тепло.
переглядів: 0
10 липня небо освітить повня у Козерозі: що потрібно знати про "Оленячий Місяць" 10 липня та як використати його енергію

У четвер, 10 липня 2025 року, небо освітить повний Місяць, який цього разу сяє у знаку Козерога. Це явище, відоме як «Оленячий Місяць» (Buck Moon), обіцяє потужний заряд енергії, що підштовхуватиме до змін, особливо у професійній сфері. Астрологи стверджують, що це ідеальний час для позбавлення від старого багажу та відкриття дверей для нових можливостей.
переглядів: 177
Варення з кабачків та лимона - покроковий рецепт нестандартного десерту

Забудьте про традиційні закрутки! Цей рецепт варення з кабачків з лимоном — справжня знахідка для тих, хто прагне здивувати себе та своїх близьких нестандартними, але надзвичайно смачними домашніми заготівлями.
переглядів: 182
Що варто знати про нові правила перевезення тварин в міжміських автобусах ?

7 липня 2025 року Кабінет Міністрів України зробив значний крок назустріч комфорту та безпеці пасажирів з тваринами, схваливши зміни до Постанови №176. Вперше в історії країни встановлено єдині, чіткі правила перевезення домашніх улюбленців у міжміському та міжнародному автобусному сполученні.
переглядів: 230
Скільки коштує оренда житла в Рівному: високі ціни, менший попит і ризики шахрайства

Станом на липень 2025 року Рівне утримує позиції в переліку міст із найдорожчою орендою житла в Україні. Так, середня вартість однокімнатної квартири становить 12 000 гривень, а за словами експертів, у центрі міста нерідко просять і більше — до 13 тисяч.
переглядів: 351