Життя в окупації. Кладовище біля Донецького аеропорту (+ФОТО)
Іверський монастир будувався практично одночасно з новою спорудою Донецького аеропорту імені Сергія Прокоф'єва. Куполи Іверської церкви звели набагато швидше, а коли відзначали урочисте відкриття нового терміналу, в Іверському вже активно йшли служби. Хто ж міг подумати тоді, що на монастир й аеропорт чекатимуть тісно пов’язані долі?
Багатьом подобалася Іверська церква саме через розташування - далеко від міської суєти. Але в 2014 році донеччани зрозуміли, що аеропорт і вокзал - найнебезпечніші місця як для живих, так і покійних...
Через п'ять років Іверський монастир являє собою жахливе видовище, втім, як і ДАП, а заодно і всі прилеглі селища - Жовтневе, Піски, Спартак і безліч невеликих хуторів.


З початку військових дій і до кінця 2015 року тут йшли такі інтенсивні обстріли, що навіть птахи покинули цю територію. Нічого, крім снарядів, тут не літало.
“Я йду до монастиря, - пише журналістка Юля Ткаченко, яка не побоялась ризикнути й стати гідом для українців по окупованому Донецьку. - Зайти туди можна тільки з боку вулиці Стратонавтів, по якій ходив тролейбусний маршрут №10. Зараз єдиний громадський транспорт - це автобус №71. Заїжджати на машині, не знаючи “особливостей” дороги, не можна - прямо в асфальті “заховані” кілька снарядів, та й сама дорога покалічена вибухами”.

Паркан кладовища нагадує решето. Крізь нього відразу видно кладовище, яке представляє в плачевному стані. Ні про який спокій говорити в цьому випадку не можна - вже при вході стає зрозуміло, що кладовище зруйноване повністю.



"Обійшовши головні доріжки кладовища (сходити з них категорично не можна), підходжу до будівлі церкви. Кілька спостережень - тут продовжують ховати! Я нарахувала з десяток свіжих могил".
Та незважаючи на все, кладовище потроху приходить до тями. Наглядачі намагаються знайти камені з портретами, щоб поставити їх на постаменти - так можна впізнати могилу. Зі зруйнованих фрагментів збирають подібності пам'яток. Є кілька могил, де вже лежить нова плитка і встановлені лавки.
Цілих пам'ятників немає взагалі, суцільна гранітна крихта. Відновити їх поки не можуть з різних причин - люди роз'їхалися, каменю такого немає, ну і дійсно стріляють. З дивного - земля біля монастиря оброблена, дерева побілені і навіть висаджені квіти.
“Сам монастир і церква - зруйновані. Не знаю, наскільки це піддається реставрації, адже немає дахів, зруйновано несучі конструкції і всі будівлі виглядають ненадійно. На п'ятому році військового життя, монастир, схоже, оживає - робітники монтують на центральній алеї паркан, навколо посаджені квіти і всі клумби доглянуті. До речі, саме кладовище закрите до відвідування, але люди сюди приходять”, - написала Юлія Ткачук.






За матеріалами svoi.city.

церква, монастир, кладовище, донецький аеропорт, окупація, життя
Рецепт ранкової піци, яка готується за 15 хвилин

Хочете розпочати день смачно та незвично? Спробуйте приготувати піцу на сніданок! Простий рецепт ранкової піци не забере багато часу, зате зарядить енергією на цілий день.
переглядів: 147
Що відомо про вибух на сусідній Житомирщині

Увечері 2 липня в селі Березина, що неподалік Житомира, прогримів потужний вибух. За попередніми даними, вибух стався на території одного з промислових об’єктів, і спричинив масштабні руйнування.
переглядів: 174
3 липня: день ангела, історичні події та народні прикмети

Сьогодні, 3 липня, віряни вшановують святого мученика Якинта та священномученика Мефодія Патарського. Ці святі відомі своєю стійкістю у вірі та глибокою богословською мудрістю.
переглядів: 190
Спортивні журналісти Рівного назвали улюблених та недооцінених гравців “Вереса”

Рівненський клуб “Верес” називають одним з наймедійніших у сучасному футболі. Адже навіть у паузі знову і знову змушує про себе говорити. Іноді скандалами, іноді трансферами, а іноді...
переглядів: 419
Через півроку після загибелі: Рівне прощатиметься із загиблим на Харківщині Героєм Антоном Головатюком

Завтра, 3 липня, місто Рівне та вся громада віддадуть останню шану полеглому захиснику України, солдату Антону Головатюку.
переглядів: 430