Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
21.05.2019, 20:20

22 травня у Рівному: календар подій, свята, ювілейні дати

ОГО згадує пам’ятні події, видатних людей, вітає з річницею, ювілейною датою, Днем народження та Днем ангела!

У середу, 22 травня, в календарі міжнародних та всеукраїнських дат і свят - Міжнародний день біологічного різноманіття (International Day for Biological Diversity), проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1995 році, і який проводиться з 2001 року.Приймає вітання з днем народження директор ТОВ "Українська деревообробна компанія", начальник Рівненського авіаційно-спортивного клубу ТСО України, депутат Рівненської облради VI скликання КОСОБУЦЬКИЙ Олексій Миколайович.


Цього дня в 1953 році народився відомий рівненський митець, скульптор-кераміст, живописець, член Національної спілки художників України, автор пам’ятників Тарасу Бульбі-Боровцю (Березне, 2005), загиблим у локальних війнах (воїнам-афганцям) (Рівне, 1999) СІВАК Микола Станіславович.

22 травня з'явився на світ відомий рівненський журналіст, письменник, гуморист і сатирик, лауреат літературної премії ім. Остапа Вишні, Рівненської просвітянської премії ім.Г.Чубая, обласної Нобельської премії, член Національної спілки письменників України БЕРЕЗА Юрій Павлович.

За церковним календарем, православні та греко-католики відзначають велику подію - Перенесення мощей святителя Миколая Чудотворця з Мир до міста Барі. Віруючі згадують у молитвах пророка Ісайю та мученика Христофора.

Іменини (День ангела): Микола, Василь, Гаврило (Гавриїл), Дмитро, Йосип, Христофор.

22 травня привітайте Микол з Днем ангела!

22 травня в історії:

870 років від першої літописної згадки села Пересопниця.

З цієї нагоди 22 травня в культурно-археологічному центрі “Пересопниця” відбудуться урочисті заходи. Початок – о 09:30. Під час відзначення пройде святкова служба у Свято-Миколаївській церкві, хресна хода до пам’ятного знаку “Пересопницькому Євангеліє” та молебень.

140 років від дня народження Симона ПЕТЛЮРИ (1879–1926) – державного і політичного діяча, публіциста, організатора Українських Збройних сил, Головного Отамана військ Української Народної Республіки, Голови Директорії, у 1918–1920 роках перебував на Рівненщині.

20 років тому (1999) у Рівному відбулося відкриття пам’ятника Тарасові Шевченку (скульптори П. Подолець, В. Стасюк).

За народним календарем, 22 травня – Весняного (Теплого, Літнього) Миколи. Початок передліття (з 22 травня до 10 червня).

Народні прикмети на Теплого Миколи

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
21 травня у Рівному: календар подій, дні народження, ювілейні дати
Свята, пам’ятні та ювілейні дати у травні 2019
Церковний календар на травень 2019
Календар на 2019 рік: свята, вихідні та робочі дні

Підписуйтесь на новини "ОГО" у соцмережі Facebook та у Telegram

Коментарі: