Сергій Тупальський: "Хочу поширити дух й ідеї "Базальтової скелі" далеко за межі Костопільщини"
Про те, як вдалося досягнути таких результатів та про майбутні плани клубу розповів його співзасновник Сергій Тупальський.
Сергію Васильовичу, у лютому цього року "Базальтова скеля" провела в Костополі великий турнір з греко-римської боротьби. Для міста це була значна подія…
Сергій Тупальський (СТ): Так, організувати Другий Відкритий турнір ДЮСШ "Олімпієць" з греко-римської боротьби серед молодших юнаків для Костопільського спортивного клубу "Базальтова скеля" було справжнім викликом. Адже цього разу у Костополі зібралися майже 200 юних борців зі всієї України, а також з Білорусі. Плюс тренери, судді.
Ми дуже багато працювали, щоб все пройшло без накладок. Так і вийшло. У місті відбулася, як Ви сказали, значна спортивна подія.

Для нас всіх, тренерів та вихованців "Базальтової скелі" це був також чудовий досвід. За останній час ми провели у Костополі вже три турніри, два з яких міжнародні. Проведення наступного подібного заходу залежить від графіку змагань в Україні та за кордоном, планів Федерації греко-римської боротьби України. Але стратегією розвитку "Базальтової скелі" передбачено подальша участь в організації й проведенні подібних та навіть більших за масштабом заходів.
Метою діяльності клубу є створення можливостей для заняття спортом для дітей у невеличких містах та селах. Я народився у Малому Мидську, і в моєму дитинстві не було місця для тренувань. Тому я поставив собі за мету створення такого спортклубу для нового покоління. Можливості, які я прагнув зробити, – це не тільки тренувальна зала та тренери. Можливість – це ще мотивація, це інформація для дітей та дорослих про той потенціал, який відкриває в людині греко-римська боротьба.
До речі, кажуть, що зараз до клубу вже не потрапити – нема місць?
СТ: Це не зовсім так. Існуюча інфраструктура дійсно не дозволяє нам зараз прийняти одразу багато нових вихованців. Але у кожному випадку, коли дитина приходить до нас, ми оцінюємо її потенціал у цьому виді спорту, оцінюємо, з якої родини дитина. Якщо ситуація така, що дитині потрібна підтримка, яку вона не може отримати в родині, ми можемо зробити виняток.
Сьогодні тренування постійно відбуваються у трьох селах Костопільського району — Мирному, Яполоті, Малому Мидську, а також у Костополі. І мої однодумці — тренери Юрій Семигута та Дмитро Артюх, з якими ми засновували клуб, працюють з самого ранку і до пізнього вечора.

Ми також працюємо, щоб збільшити наші інфраструктурні можливості, шукаємо нових тренерів. Нам є, куди зростати. І ми будемо боротися, щоб дати дітям Костопільщини можливість займатися спортом.
Як казав великий Тарас Шевченко: "Борітеся — поборете! Вам Бог помагає!"
А чому саме греко-римська боротьба?
СТ: Я сам багато років займаюся боротьбою. Цей вид спорту багато в чому допоміг мені на життєвому шляху. Так, вона — важка, виснажлива, потребує систематичних тренувань. Але цей спорт, як ніякий інший, загартовує м’язи та характер, вчить терпінню, цілеспрямованості, вмінню до останнього боротися і досягати перемоги.
На своїй посаді мені постійно доводиться боротися з корупцією. І це не міфічна "боротьба", це реальне протистояння з сильним супротивником, який має фінансові ресурси, зв'язки у владних кабінетах та вміє жорстко тиснути на тих, хто заважає контрабандним схемам. Але перше, чому ти вчишся у греко-римській боротьбі – не боятися свого супротивника, навіть набагато сильнішого за тебе. І далі відбувається наступне: спочатку вони не вірять, що ти вирішив боротися, потім починають поважати, а потім ти перемагаєш. Тому моє професійне кредо – боротися!
І я вважаю, що подібні якості та навички необхідні будь-які людині. А в першу чергу – дітям, які опинилися у складній життєвій ситуації.

Я є батьком двох дітей. І бачу, наскільки просто сьогодні може бути травмована особистість дитини у шкільному колективі, на вулиці чи в Інтернеті. Всі діти хочуть відчувати себе сильними, захищеними, викликати повагу однолітків та дорослих. Але якщо трапляється якась біда, для дитини це важкий удар. Вона може зламатися.
Ми в кожному з наших учнів бачимо людину, яка у майбутньому вмітиме досягати своїх цілей. Ми допомагаємо їм побачити ці можливості і свій потенціал. Навіть якщо в подальшому дитина не пов’яже своє життя з професійним спортом, це буде перша сходинка у чомусь іншому. Адже спортивний зал навчить їх працювати та йти до мети, досягати успіху у тому, що буде цікаво їм особисто.
До того ж, для дітей – це можливість поїздити по різних куточках України, та навіть потрапити за кордон. Вже неодноразово вихованці "Базальтової скелі" були на чемпіонатах у Польщі, Білорусі та Німеччині. Вони спілкуються з видатними тренерами та спортсменами, переймають їх досвід. Це постійний розвиток.
А чи не має в Вас планів розширити перелік видів спорту?
СТ: У нас з командою є амбітний план створити на Рівненщині великий спортивний інтернат з розвинутою логістикою, щоб діти з навіть найвіддаленіших сіл могли тренуватися в ньому. І звичайно, видів спорту в такому закладі має бути більше. З нашої точки зору, це мають бути, так би мовити, традиційні для українців види спорту: боротьба, бокс, футбол.
Але справа не тільки у кількості видів спорту. Зараз у "Базальтовій скелі" наші хлопці відчувають себе однією великою командою. Командою сильних дітей та юнаків. Вони популяризують спорт серед однолітків — ведуть сторінку у Facebook, де розповідають про свої успіхи та мотивують брати приклад. Вони підтримують один одного, як у справжньому братстві. Вони мотивують навіть мене — ні в якому разі не забувати про спорт, незважаючи на щільний графік.
Зберегти цей дух, настрій і поширити його ідеї далеко за межами Костопільщини – це наша мета.
Наші діти повинні зростати переможцями, вміти не здаватися, вміти йти до перемоги. Завдання кожного дорослого – допомогти їм навчитися цьому. Тоді й діти, коли подорослішають, будуть допомагати нам.

На вихідних на Рівненщині очікують до +33°C, але спочатку будуть грози

На Рівненщині з 5 по 7 липня очікується мінлива погода з поступовим підвищенням температури до спекотних +33°C. Про це попереджає Рівненський обласний центр з гідрометеорології. Мешканцям слід бути готовими до гроз та шквалів вітру в ніч на 5 липня.
переглядів: 52
Домашній тиран з Рівного отримав рік обмеження волі за побиття дружини

Рівненський міський суд ухвалив вирок 48-річному жителю Рівного, визнавши його винним у вчиненні домашнього насильства щодо своєї дружини. Чоловіка засуджено до 1 року обмеження волі, про що повідомила Рівненська окружна прокуратура.
переглядів: 100
У Рівненській дитячій лікарні тривають масштабні роботи зі створення доступного простору

Рівненська міська дитяча лікарня, яка вже понад 70 років піклується про здоров’я наймолодших жителів Рівненщини, проходить масштабну реконструкцію. Заклад стає по-справжньому доступним та інклюзивним для кожної дитини та її батьків у межах всеукраїнської ініціативи "Рух без бар’єрів", започаткованої першою леді Оленою Зеленською.
переглядів: 116
У рівненського "Вереса" поповнення: до команди приєднався нападник Денис Ндукве

Рівненський "Верес" продовжує активно формувати склад до нового сезону, підписавши вже четвертого літнього новачка. До "червоно-чорних" на умовах однорічної оренди приєднався 25-річний нападник Денис Ндукве з полтавської "Ворскли".
переглядів: 136
Насичені вихідні на Оствиці: 5 та 6 липня парк історичної реконструкції запрошує на унікальні події та розваги

Активні вихідні, 5 та 6 липня, запрошують провести незабутньо на "Оствиці"! На відвідувачів чекають прогулянки на прадавніх човнах, походи на байдарках, майстер-класи з ліплення з глини та стрільба з лука. Особливою подією стане зустріч світанку на озері у неділю.
переглядів: 143