подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
консультація гінеколога в м. Рівне
29.06.2019, 14:00

Новий правопис скасують через суд?

Окружний адмінсуд Києва, відомий резонансними рішеннями про відсторонення від посади Уляни Супрун та скасування перейменування проспектів Бандери і Шухевича в столиці, береться за нову гучну справу - про скасування нового українського правопису.
Окружний адміністративний суд міста Києва призначив на 27 червня підготовче засідання у справі за позовом до Кабінету міністрів про оскарження нової редакції українського правопису, повідомляє "Українська правда" з посиланням на прес-службу суду.

Позивачка звернулась до суду в інтересах своєї доньки - учениці 7-го класу. Серед вимог позову - визнання протиправною та нечинною постанову Кабінету міністрів №437 від 22 травня 2019 року "Питання українського правопису".

На думку позивачки, уряд, ухвалюючи зміни до правопису, "діяв поза межами своїх повноважень та не врахував реального стану розвитку української мови, що ускладнить її вивчення та грамотне використання".

Нагадаємо, 22 травня Кабінет міністрів схвалив оновлений український правопис у новій редакції, який замінить редакцію 1992 року. Нова редакція українського правопису офіційно почала діяти 3 червня. З цього моменту рекомендовано застосовувати норми та правила нової редакції правопису в усіх сферах суспільного життя. Водночас, у Міністерстві освіти та науки України зазначили, найближчі 5 років питання на ЗНО стосуватимуться лише тих норм, які не змінилися.

Як правильно писати згідно з новим правописом? (+ПОРАДИ)

Джерело фото: 24tv.ua
Коментарі: