Рівненщина: Хто і як повинен боротися з борщівником Сосновського?
"Органи місцевого самоврядування повинні домагатися від власників земельних ділянок, на яких розповсюджується шкідлива рослина, її знищення. Землевласники і землекористувачі, які не вживають заходів із боротьби з бур’янами, у т. ч. із борщівником, несуть відповідальність за статтею 52 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Для комплексної та ефективної боротьби із зазначеним бур’яном рекомендуємо розробляти та затверджувати регіональні програми боротьби з борщівником Сосновського.
Такі програми затвердженні і впроваджуються на території Рівненського району (Шпанівська сільська рада- Великий Житин, Малий Житин, Бармаки, Великоомелянська сільська рада та Корнинська сільські ради), якими визначені конкретні заходи по боротьбі із цим бур’яном.
Основними методами боротьби з поодинокими рослинами борщівника Сосновського є скошування та викопування коренів бур'янів на глибину 8-12 сантиметрів.

Для знищення великих масивів борщівника Сосновського, на ділянках, де дозволяють санітарні норми, можна застосовувати хімічний метод знищення бур'яну гербіцидами.
Коли з якихось причин не вдалося вчасно провести захисні обробки, борщівник скошують, а після відростання першої пари справжніх листків обробляють гербіцидами. Такі обробки проводять два-три рази за сезон Застосування гербіцидів проводиться відповідно до "Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні", - йдеться у повідомленні прес-служби Рівненської ОДА.
Нагадаємо, Зважаючи на те, що в місті Рівному доволі багато борщівника Сосновського творчий колектив ОГО починає нову інтерактивну ініціативу, яка має на меті відслідкувати розповсюдження цієї небезпечної рослини у місті та області.
Цей проект неможливий без вашої участі, шановні читачі. Просимо вас надіслати фото борщівника Сосновського, який ви помітили. Просимо в листі зазначити ім’я та прізвище автора фото (якщо бажаєте, аби їх оприлюднили. Фото підписуються лише за умови, якщо в листі вказане точне ім'я та прізвище автора), а також вулицю та назву міста, селища або села, де зроблене фото, якщо це не місто Рівне.
Фото можна надсилати як з міста Рівного, так і з інших місць Рівненської області. Варто також зазначити дату, коли був зроблений знімок.
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Борщівник Сосновського - шкідлива для здоров’я рослина, яка викликає глибокі опіки та алергію на шкірі. Просимо не торкатися рослини і поводитися вкрай обережно.
Фото слід надсилати на адресу info@ogo.ua. В темі слід зазначити "Борщівник Сосновського". Надсилаючи фото, ви погоджуєтеся на їх публікацію на сторінках ресурсів ВД "ОГО". Гонорари за фото не виплачуються.
На основі фото буде сформована мапа розповсюдження борщівника Сосновського у місті Рівному та області.
Дякуємо за вашу активну участь.

хто повинен знищувати, борщівник Сосновського, Рівненщина, Рівне, Від читачів
Як вивести плями від фруктів з одягу: дієві поради для господинь

Фруктові плями на улюбленому одязі — справжнє випробування для кожної господині. Вишня, чорниця, полуниця, виноград чи гранат залишають яскраві сліди, які глибоко вбираються у тканину.
переглядів: 174
Як приготувати літній десерт: швидкий рецепт, що освіжає

У літню спеку хочеться чогось легкого, прохолодного та смачного. Ідеальним варіантом для такого випадку є освіжаючий десерт, який не потребує багато часу на приготування і не перевантажує організм.
переглядів: 243
Як з рівненського автвокзалу їдуть маршрутки і автобуси (початок доби)

Літо - час мандрівок, найкращий період, аби вибратися у дорогу за різними напрямками. Та для успішної мандрівки треба усе ретельно спланувати. І головно - спланувати час виїзду. Пропонуємо вашій увазі довідковий час відправлення рейсів за різними напрямками.
переглядів: 762
У МОЗ попереджають про небезпеку лептоспірозу: як захистити себе влітку

Медики попереджають українців про загрозу лептоспірозу — гострого інфекційного захворювання, яке особливо активізується у літній період. Інфекція передається людині через контакт із водою, ґрунтом або їжею, зараженими бактеріями лептоспір. Найчастіше джерелом зараження стають гризуни.
переглядів: 330
На території Рівненського зоопарку встановили підйомник

Рівненський зоопарк зробив ще один крок до безбар’єрності. Вхід до Екзотаріуму тепер облаштований сучасним підйомником для людей на кріслах колісних, а також для батьків із дитячими візками.
переглядів: 1022