Неврожай картоплі, або Чому росте ціна на популярний овоч
— Люди ще не зібрали картоплю, але вже бачать дефіцит. Під корчами її мало. Те, що є, годиться лише худобі, — розповідає аналітик 40-річна Ангеліна Устименко з Української аграрної конфедерації. — Великої картоплі не треба чекати. Вдосталь хіба насіннєвої, та й на ту буде висока ціна. Нинішній урожай не долежить до весни. Через неправильний захист одні плоди попроїдали дротяники, інші потріскалися після різкої зміни погоди — від посухи до злив.
Деякі фермери пересаджували картоплю.
— Раннім сортам нашкодила спека, пізнім — дощі, — розповідає Микола Фурдига, 38 років, з Інституту картоплярства Національної академії аграрних наук України. — На ці природні катаклізми наклались інші проблеми.
У картоплі відбуваються біохімічні процеси, що призводять до виродження сорту. Бульба не сходить або дає мізерний урожай. Люди не купують якісного насіння. Використовують не зареєстровані препарати захисту рослин, а ті, що є на базарі. Не дотримуються дозування. Тому препарати накопичуються в бульбах, шкідники виробляють до них імунітет. У південних областях України один сорт вироджується за три роки, у центральних — за п'ять, північних — шість.
Експерти не радять зараз закуповувати картоплю на зиму.
— Треба дочекатися, коли зберуть пізні сорти. Врожай залежатиме від погоди. Найгірший сценарій — посуха в серпні й холод у вересні, — уточнює 46-річний Микола Гордійчук, засновник компанії "Агріко Україна". — Треба зважати й на те, що зріс попит на сорти для чіпсів. Фермери майже на 25 відсотків збільшили площі під картоплю для переробки.
На гуртових ринках кілограм бульби коштує майже 12 грн/кг. Уроздріб — 15 грн. Торік у серпні за кілограм у середньому правили 5 грн.
— Ціни тримаються через малу пропозицію, — говорить Олексій Дорошенко, 46 років, директор Асоціації постачальників торговельних мереж. — Впадуть за кілька тижнів, коли господарства масово збиратимуть урожай. Закупити картоплю на зиму можна буде по шість гривень за кіло.

найгірший урожай, висока ціна, ціна на картоплю, неврожай, урожай картоплі, споживач
Місячний календар риболовлі на липень 2025: коли та де чекати ідеального клювання на Рівненщині

Липень – пора активного літнього відпочинку та риболовлі, коли водойми Рівненщини та всієї України дарують шанс на значний улов. Щоб підвищити свої шанси на успіх, досвідчені рибалки рекомендують орієнтуватися на місячний календар клювання.
переглядів: 151
Як вивести плями від шовковиці та інших ягід на 100%: ефективні методи для порятунку улюбленого одягу

Соковиті ягоди шовковиці, вишні чи полуниці можуть не лише подарувати насолоду, а й залишити стійкі плями на вашому одязі. Натуральні барвники швидко в’їдаються у волокна тканини, роблячи їх важкими для виведення.
переглядів: 164
Як рівнянам отримати направлення на ВЛК без візиту до ТЦК - покрокова інструкція

У мобільному застосунку "Резерв+" з'явилася важлива нова функція, яка значно спрощує процес отримання направлення на Військово-лікарську комісію (ВЛК). Відтепер військовозобов'язані можуть отримати цей документ автоматично, за запитом, без необхідності відвідувати Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (ТЦК).
переглядів: 219
Як швидко відмити кришку пательні від жиру: найбюджетніший спосіб

Простий спосіб прибрати липкість зі сковороди, особливо з кришки у важкодоступних місцях за допомогою підручних засобів.
переглядів: 232
День ангела 4 липня: хто святкує та як привітати

У п’ятницю, 4 липня 2025 року, день ангела святкують багато чоловіків і жінок.
переглядів: 552