Неврожай картоплі, або Чому росте ціна на популярний овоч
— Люди ще не зібрали картоплю, але вже бачать дефіцит. Під корчами її мало. Те, що є, годиться лише худобі, — розповідає аналітик 40-річна Ангеліна Устименко з Української аграрної конфедерації. — Великої картоплі не треба чекати. Вдосталь хіба насіннєвої, та й на ту буде висока ціна. Нинішній урожай не долежить до весни. Через неправильний захист одні плоди попроїдали дротяники, інші потріскалися після різкої зміни погоди — від посухи до злив.
Деякі фермери пересаджували картоплю.
— Раннім сортам нашкодила спека, пізнім — дощі, — розповідає Микола Фурдига, 38 років, з Інституту картоплярства Національної академії аграрних наук України. — На ці природні катаклізми наклались інші проблеми.
У картоплі відбуваються біохімічні процеси, що призводять до виродження сорту. Бульба не сходить або дає мізерний урожай. Люди не купують якісного насіння. Використовують не зареєстровані препарати захисту рослин, а ті, що є на базарі. Не дотримуються дозування. Тому препарати накопичуються в бульбах, шкідники виробляють до них імунітет. У південних областях України один сорт вироджується за три роки, у центральних — за п'ять, північних — шість.
Експерти не радять зараз закуповувати картоплю на зиму.
— Треба дочекатися, коли зберуть пізні сорти. Врожай залежатиме від погоди. Найгірший сценарій — посуха в серпні й холод у вересні, — уточнює 46-річний Микола Гордійчук, засновник компанії "Агріко Україна". — Треба зважати й на те, що зріс попит на сорти для чіпсів. Фермери майже на 25 відсотків збільшили площі під картоплю для переробки.
На гуртових ринках кілограм бульби коштує майже 12 грн/кг. Уроздріб — 15 грн. Торік у серпні за кілограм у середньому правили 5 грн.
— Ціни тримаються через малу пропозицію, — говорить Олексій Дорошенко, 46 років, директор Асоціації постачальників торговельних мереж. — Впадуть за кілька тижнів, коли господарства масово збиратимуть урожай. Закупити картоплю на зиму можна буде по шість гривень за кіло.

найгірший урожай, висока ціна, ціна на картоплю, неврожай, урожай картоплі, споживач
Повний гід із вибору камери від фотошколи Зелений Квадрат
Купівля першої або нової камери — завдання не з простих. Хтось шукає інструмент для творчості, хтось — для роботи, а дехто — просто хоче «щось нормальне, аби знімало красиво». Але що означає «нормальне»? Яку роль відіграють мегапікселі? Яка матриця підійде саме для нічної зйомки? Чи варто гнатися за брендом?
переглядів: 39
Маринад для курячих гомілок: 3 секрети соковитого м'яса

Запечені курячі ніжки – це завжди чудовий вибір для трапези. Ключовий момент – це маринад, який використовується для курки. Маринад для гомілок – ідеальний помічник, коли потрібно приготувати щось оперативне і неймовірно апетитне
переглядів: 235
Зробіть життя вашого котика різноманітним разом з харчуванням від Delickcious!
Ваш котик заслуговує на смак та різноманіття! З харчуванням від Delickcious ви зможете перетворити кожен прийом їжі на щось по-справжньому особливе. Досліджуйте нові смаки разом зі своїм домашнім улюбленцем і даруйте йому те, що робить його життя яскравішим! Ознайомтесь з пропозиціями за посиланням – https://delickcious.ua/koti/vologijj-korm.
переглядів: 276
Салат з буряком і сиром фета: рецепт корисного і смачного сніданку

Після насичено гастрономічних свят особливо хочеться з'їсти простого і корисного.
переглядів: 266
Чи обов'язково змінювати документи після одруження?

Після реєстрації шлюбу в Україні подружжя має право змінити своє прізвище на спільне або взяти подвійне прізвище, розповідає начальниця Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Юлія Бабина.
переглядів: 420