подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
13.09.2019, 08:00

Децентралізація в дії: На Рівненщині вже 45 ОТГ

ОТГ Рівненщини підтримують позицію Президента України щодо завершення процесу децентралізації у 2020 році.
Цей процес є незмінним і переваги від об’єднання очевидні, наголошує голова Бугринської ОТГ, керівник Асоціації ОТГ Рівненщини Сергій Пилипчук.

Він спільно з іншими експертами взяв участь у пресзаході «Децентралізація на Рівненщині: підсумки та перспективи», що організував Центр розвитку місцевого самоврядування» у Рівненській області.

«Реформа дала хороші можливості для поліпшення життя людей в містечках, селищах та селах. ОТГ отримали можливість самостійно розпоряджатися власними ресурсами, у тому числі й фінансовими. Також громади взяли на себе відповідальність за роботу усіх соціальних закладів на своїй території. Основне над чим зараз працюють ОТГ – це розвиток бізнесу, залучення інвесторів. А на це треба час – як мінімум 3-5 років», - каже Сергій Пилипчук.

Нині усі ОТГ працюють над розвитком своєї території. А ті 32, що напряму отримують кошти від держави, визнані Урядом як спроможні.
Зокрема, фахівці Центру ставлять у приклад роботу Підлозцівської об’єднаної громади – ОТГ зуміла залучити інвестора у свій агропромисловий комплекс. У результаті доходи громади зросли удвічі.
Об’єднавчі процеси в області підсумував керівник Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Сивий:

«Цього року формування громад значно активізувалося. Якщо в 2015 році піонерами реформи стали 5 громад, то наразі в області утворено 45 ОТГ. У 34 з них вже відбулися вибори. Ще 9 створено у 2019 році та очікують на рішення ЦВК про призначення перших виборів. Частішають випадки приєднання сільських громад до міст обласного значення. Так, село Заболоття приєдналося до Варашу, а Розваж – до Острога».

На сьогодні ОТГ створені у 14 районах області, окрім Здолбунівщини та Кореччини. Не створено ОТГ і на основі міст обласного значення Рівне та Дубно.

Стосовно перспективи реформи в області, то планується, що відбудеться об’єднання районів у рамках трьох госпітальних округів та створення системи префектів.

В Асоціації ОТГ Рівненщини наголошують, що об’єднуватися необхідно згідно затвердженого Перспективного плану. Нині громади мають можливість робити це добровільно. Втім, аби завершити децентралізацію, необхідні зміни до Конституції України.

Окрім того, щоб підвищити фінансову спроможність громад, варто сплачувати податки працівників, що працюють, за місцем проживання.
Коментарі:
Бесплатка


Останні новини