Гелловін не релігійне свято - ПЦУ
Назва Гелловіна (Halloween) походить від «All Hallow’s Eve» (Надвечір’я (дня) Всіх Святих), або просто (Hallow E’en). За календарем Римо-Католицької Церкви 1 листопада відзначається пам’ять всіх святих, а 2 листопада – згадують про душі померлих.

Проте той спосіб, в який зараз переважно відзначають Хелловін, ніяк не пов’язаний з християнськими традиціями. Більше того – виглядає це відзначення як карнавальне пародіювання, протиставлення християнському розумінню самої смерті й обов’язків живих перед померлими.
Під час Гелловіну образи і символи, пов’язані зі смертю та злом, вживаються як щось позитивне і веселе. Відтак, за формою та змістом це відзначення стає «святом смерті», коли живі люди заграють з нею і з темними духами, вдаючи, ніби вони вже мертві, «свої». Звідси – традиція перевдягання в образи мертвих істот чи осіб, котрі у фольклорі пов’язані з потойбічним світом та смертю: відьми, вампіри, привиди, зомбі тощо.
Християнство є вірою в перемогу життя над смертю, вірою у спасіння і вічне життя через Господа нашого Ісуса Христа. Саме з цією вірою пов’язане християнське ставлення до смерті та потойбічного життя.
Щодо свята Всіх святих, то його Православна Церква відзначає у першу неділю після дня Святої Трійці (П’ятидесятниці), чим підкреслює зв’язок святості з дією Духа Святого.
Поминання померлих у молитві за упокоєння їхніх душ є постійним обов’язком кожного християнина. У церковному календарі є шість особливих днів, так званих «батьківських субот», у які Церквою встановлено особливе поминання «від віку спочилих». До речі, одна з них, Димитрівська, буде невдовзі, 2 листопада, коли ми будемо молитовно згадувати спочилих рідних і близьких.
І наостанок: ставлення до Гелловіна справді є різним. Хтось відзначає його як частину глобалізованої масової культури, хтось сприймає як світський карнавал чи розвагу, привід жартувати чи перевдягатися у страшні костюми. Однак завжди належить пам’ятати, що будь-яка дія тягне за собою певні наслідки. Не варто загравати зі смертю, навіть жартома вшановувати жорстокість та зло. Це особливо актуальним є для дітей, підлітків та молоді, світосприйняття яких тільки формується і які легше піддаються звабам удаваних принад зла. Павутиння, кажани, імітація розлитої крові, відірваних частин тіла навряд чи є тим, що сприяє плеканню добра і злагоди, миру і любові – чеснот, до яких ми, як християни, маємо першочергово прагнути. «Хiба не знаєте, що тiла вашi є храм Святого Духа, Який живе у вас i Якого ви маєте вiд Бога, i ви не свої? Бо ви купленi дорогою цiною. Отже, прославляйте Бога в тiлах ваших i в душах ваших, якi є Божi» (1 Кор. 6: 19 – 20).
Нагадаємо,

поминання померлих, батьківська субота, ПЦУ, ставлення церкви, традиції, святкувати хеловін, Хеловін, життя
Онлайн-шлюб через «Дію»: як пара одружилась, перебуваючи в різних країнах [+ІНТЕРВ'Ю]

З осені 2024 року українці отримали нову можливість — одружуватись онлайн через застосунок «Дія». Усе — за кілька кліків на смартфоні, без черг у РАЦСі, поїздок і довідок. Ми поспілкувались із Оленою з Житомирщини, яка 27 червня 2025 року вийшла заміж через нову цифрову послугу. Її історія — про любов, відстань і сучасні можливості.
переглядів: 12
Сліди предків: на Рівненщині виявили поховання XII століття

Під сосновими схилами Пересопниці цього липня розгорнулася нова сторінка української історії: в рамках грантового проєкту «Археологічна майстерня в Пересопниці», що реалізується за підтримки Українського культурного фонду, тут стартували археологічні дослідження.
переглядів: 103
7 липня Рівне проведе в останню путь захисника Сергія Дударя, який загинув на Куп'янському напрямку

У понеділок, 7 липня, Рівне проведе в останню путь свого захисника – сержанта Сергія Михайловича Дударя, який віддав життя за Україну, мужньо виконуючи свій військовий обов’язок на Куп'янському напрямку. Герой загинув 1 липня 2025 року у віці 48 років.
переглядів: 186
Рівненщина попрощалася з чотирма загиблими захисниками України

5 липня о 09:00 на Рівненщині вшанували хвилиною мовчання пам’ять полеглих воїнів, які віддали життя за Україну. В різних громадах області відбулися церемонії прощання з Володимиром Губенею, Володимиром Симончуком, Іваном Вишневським та Олегом Семчуком.
переглядів: 491
Історія Героя з Рівненщини, який відбивав штурми окупантів

Сьогодні для вас історія молодшого сержанта Віталія з Рівненщини, який відбивав штурми окупантів
переглядів: 789