Що роблять ангели?
Над всіма ангелами небесними поставлений святий архістратиг, тобто начальник воїнства, Михаїл. Його ім’я з давньоєврейської перекладається «Хто як Бог?!», а промовлені були ці слова перед боротьбою світлого небесного воїнства зі слугами гордовитого Денниці, який проголосив себе богом і впав у страшну духовну темряву боговідступництва. Ця боротьба сталася ще на початку світу і закінчилася, як відомо, поразкою демонів і скиненням їх із Небес. За собою Денниця, який став іменуватися дияволом і сатаною, повів у темряву частину спокушених ним ангелів і став противником Богу, звідси й назва: сатана – «супротивник», а диявол – «обманщик». Противиться він спасінню кожної людини, спокушаючи її на неправду та гріх. Тому на сторожі Божого Закону стоїть Архістратиг Михаїл, який є покровителем «войовничої Церкви», тобто всіх вірних Богові.

На іконах святого зображують з мечем у руці: Михаїл не перестає воювати з духами зла і темряви, захищаючи нас від їхніх спокус і підступів. Архістратиг Михаїл є охоронцем людей, і ми повинні радіти, що маємо такого захисника. Він шанується як небесний оборонець від злих сил видимих і невидимих, а також як покровитель добрих справ. Прославляючи його служіння на честь Архістратига Михаїла здавна будували храми.
Ця традиція прийшла на Русь із Візантії. Бо там вже у IV столітті у Константинополі існував Михайлеон — храм, що славився багатьма чудесами. Святого Михаїла вважали небесним покровителем імператорів-полководців та їхніх армій. Архістратиг взяв під свою опіку і християнську Русь-Україну. До монгольської навали на Русі було збудовано близько п’ятнадцяти Михайлівських храмів! Неперевершеною перлиною у цьому вінці став саме Михайлівський Золотоверхий собор, який був закладений «літа 1108 від Різдва Христового», а фундатором собору став князь Святополк Київський, у хрещенні Михаїл. На жаль, Золотоверху обитель зруйновано було вщент, але дякуємо Господу, що нині вона відродилася на тому самому місці, і до Неба знову в ній линуть щирі молитви вірян.
Сьогоднішнє відзначення є храмовим святом Михайлівського Золотоверхого монастиря, який нині є духовним центром Православної Церкви України, а Михайлівський собор – кафедральним храмом її Предстоятеля Блаженнійшого Митрополита Епіфанія. До того ж, святий Архістратиг Михаїл є небесним покровителем нашої столиці – міста Києва.
Про це повідомляє Православна Церква України.

ангели, православ’я, Православна Церква України, Новини України та світу
З 2026 року в Україні дівчаток-підлітків безоплатно вакцинуватимуть проти ВПЛ

З наступного, 2026 року, Україна вперше запроваджує безоплатну вакцинацію проти вірусу папіломи людини (ВПЛ) для дівчат віком 12–13 років. Рішення є частиною оновленого національного Календаря профілактичних щеплень та знаменує собою важливий крок у сфері громадського здоров'я країни.
переглядів: 41
Головні події за ніч: атака дронів, зброя із США та санкції проти РФ

Розповідаємо, що сталося у ніч з 7 на 8 липня.
переглядів: 153
Українцям виплатять по 5 тисяч гривень: хто має право

У 2025 році в Україні запроваджується нова ініціатива підтримки родин із дітьми — одноразова грошова допомога у розмірі 5 000 гривень для батьків першокласників.
переглядів: 362
Депутати готуються продовжити воєнний стан та мобілізацію до 5 листопада

Наступного пленарного тижня Верховна Рада України планує продовжити термін дії воєнного стану та загальної мобілізації ще на 90 днів. Новий період дії – з 7 серпня до 5 листопада 2025 року. Про це 6 липня повідомив народний депутат від фракції "Голос" Ярослав Железняк у своєму Telegram-каналі.
переглядів: 409
На Полтавщині росіяни атакували ТЦК: що відомо про наслідки

Сьогодні близько 9:35 російські війська атакували місто Кременчук Полтавської області дронами-камікадзе.
переглядів: 406