7 грудня - великомучениці Катерини
Які свята відзначаємо у грудні: від Катерини до Ганни
Один святий старець сказав Катерині, що він знає юнака, котрий перевершує її в усьому, і вручив їй ікону Божої Матері з Богонемовлятом Ісусом на руках. І Катерина, відчувши заклик Господній, вже в глибокому, правдивому смиренні й покорі волі Божій, обрала шлях наслідування Господа, і відтепер її надихала одна мета: жити для Ісуса Христа. Свята Катерина молилася всю ніч і удостоїлася бачити Пречисту Діву Марію, яка просила Свого Сина подивитися на Катерину на колінах, але Немовля тоді відвернув Своє лице.
Коли старець навчив святу таємниць християнської віри і здійснив над нею таїнство хрещення, їй знову було видіння Пресвятої Богородиці з Немовлям. Тепер Господь Ісус ласкаво дивився на неї і дав їй перстень, таким чином заручивши її із Собою.
У той час в Олександрії було пишне язичницьке свято. Свята Катерина безбоязно пішла до головного жерця - імператора Максиміана, сповідала свою віру і мудро викрила омани язичників. Краса дівчини полонила правителя. Максиміан спробував спокусити святу Катерину багатством і славою. Отримавши гнівну відмову, імператор піддав святу жорстоким мукам, а потім кинув у темницю. Наступного дня мученицю знову привели на судилище. Під загрозою колесування їй запропонували принести жертву богам, але Ангел розтрощив знаряддя страти. Свята Катерина твердо визнала вірність своєму Небесному Нареченому - Христу і з молитвою до Нього сама поклала голову на плаху під меч ката.
Що означає ім'я Катерина
Мощі святої Катерини були перенесені Ангелами до Синайської гори. У VI столітті за одкровенням були знайдені глава і ліва рука святої мучениці і з почестями перенесені в новостворений храм Синайського монастиря, побудованого імператором Іустініаном.
Святу Катерину шанують і на Сході, і на Заході. У західній традиції вона вважається Небесною покровителькою навчання, в східній - Господньою захисницею під час вагітності та пологів. У наших краях здавна існує традиція. Напередодні свята дівчата - за заступництвом святої Катерини - постили і молилися, просячи Бога та святу великомученицю про вдале заміжжя.
За матеріалами kyrios.org.ua

Княжна Гальшка Острозька і Василь Червоній: 20 видатних рівнян

Історія завжди мала особливе значення і потужний вплив на життя українського народу. Саме тому так важливо пам'ятати тих, то цю історію творив. І залишив у ній свій вагомий слід.
переглядів: 256
Вступ-2025 на Рівненщині: державне замовлення, регіональні пріоритети та чому варто обирати свідомо

Із 1 липня в Україні офіційно стартувала вступна кампанія до закладів професійної, фахової передвищої та вищої освіти. Про актуальні правила, важливі акценти та виклики освітнього вибору розповів директор департаменту освіти і науки Рівненської ОДА Петро Коржевський.
переглядів: 438
Як нині перетнути кордон із Румунією, Польщею та що варто знати перед поїздкою

Попри літній пік поїздок і відпусток, перетин кордону з Румунією виявився напрочуд спокійним. Наша кореспондентка, яка нещодавно повернулася з поїздки, розповідає: шлях через пункт пропуску зайняв близько трьох годин — у нинішніх реаліях це майже рекорд.
переглядів: 481
На Рівненщині судитимуть чоловіка за умисне вбивство

54-річного мешканця Вараського району судитимуть за підозрою в умисному вбивстві. Обвинувальний акт у цій справі вже скеровано до суду Зарічненським відділом Вараської окружної прокуратури.
переглядів: 308
Безвісти зниклого 66-річного рівнянина знайшли мертвим у покинутому колодязі

66-річного Віктора Шкоропада, якого кілька днів розшукували поліцейські та родина, на жаль, виявили мертвим. Тіло чоловіка знайшли 8 липня у покинутому колодязі поблизу села Ясининичі Рівненського району.
переглядів: 676