Як економити правильно: 5 головних принципів ощадливого життя
Ведіть облік витрат
Найбільша проблема – зазвичай ми не помічаємо, скільки зайвого витрачаємо на необдумані покупки. Спеціалісти з фінансового консультування в один голос першим правилом економії називають ведення обліку витрат. Заведіть блокнот або файл у комп’ютері чи телефоні – і детально записуйте туди кожну покупку і витрату на кожну послугу чи сервіс. В кінці місяця ви здивуєтесь, скільки було витрачено на те, без чого можна спокійно обійтись і не помітити.

Економте оригінально
Є таке правило 4 конвертів. Пояснимо на прикладі сімейної пари. У них, припустимо, ще немає дітей, а є орендоване житло і машина в кредит. Заробляють вони разом 20 000 гривень за місяць.
1. Потрібно відкласти 10% на заощадження (депозит, пенсійний фонд). Це 2000 грн.
2. Відраховуємо на обов’язкові витрати – оренда квартири і кредит за авто. Орієнтовно, ця сума буде 5000+3000=8000
3. Відраховуємо комунальні послуги, витрати на пальне і відкладаємо на відпустку: 1000+500+500=2000
4. Отже, після усіх відрахувань залишається 8000 грн. Саме їх ми і ділимо на 4 конверти: по 2 тисячі на кожен. І саме на цю суму потрібно прожити тиждень. Сюди входять витрати на їжу, гігієну і догляд, необхідний одяг та усі дрібнички, які прикрашають наше життя і рятують від рутини – посиденьки з друзями в кафе , походи в кіно тощо.
Звісно, спочатку буде нелегко укластися у ці “ліміти”, якщо не звик витрачати раціонально. Але з часом – все вийде. І, нарешті, у вас з’являться омріяні заощадження, і не буде соромно за безцільно витрачені “кревні”. Але і купувати їжу та необхідні речі теж треба уважно.
Купуйте економно
Не купуйте різні дрібниці дорогою на роботу чи додому. Краще запастися усім необхідним раз чи два на тиждень у супермаркеті. При цьому – варто скласти список потрібних продуктів і речей і чітко його дотримуватися. Можна також відслідковувати акції від торгівельних мереж чи виробників – і запасатися товаром, що не псується, на місяць чи два наперед. Ще кілька правил правильних покупок: порівнюйте ціни в різних магазинах, будьте уважними на предмет дешевшого товару – він може мати, наприклад, меншу вагу порівняно з іншими марками. Не довіряйте “акціям” і барвистим етикеткам. Не ходіть у магазин голодним – банально, але ж як дієво!

Антиекономія
До цієї категорії впевнено відносимо покупки товарів у кредит – ви переплачуєте (причому часто – суттєво), навіть не помічаючи. Адже проценти за користування кредитом ніхто не відміняв, а банки – зовсім не благодійні організації. Наприклад, на одному з українських майданчиків з продажу техніки смартфон популярної марки можна придбати в кредит на 10 місяців за 6500 грн. Цей же самий телефон не в кредит в інших магазинах коштує від 4800 до 5500 грн.
Інші “антиекономісти” сімейного бюджету – розрахунок кредитною карткою та покупки онлайн. Експерти з фінансів в один голос із психологами запевнюють – “електронні” гроші, ті, які не можна помацати – витрачати не так шкода. Саме тому ми швидше замовимо красиву кофтинку в інтернеті, ніж виймемо 500 гривень з кишені і віднесемо їх у найближчий магазин. А у кредитної картки є іще один “мінус” – якщо не вчасно погасити всю поточну заборгованість – ви знову заплатите банку комісію. Однак є речі, на яких фахівці економити не радять. Навіть суворі фінансисти.
На чому економити не бажано:
На саморозвитку і знаннях. Книга корисніша за ковбасу і, тим більше, пляшку пива чи пачку цигарок
На здоров’ї. Самолікування і зайві прийняті ліки здатні нашкодити здоров’ю. Як результат – витратите на лікування ще більше.
На гігієні та догляді за собою. Краще з’їсти овочі замість недешевого фаст-фуду, але не економити на зубній пасті та зволожуючому кремі. Доглянутий вигляд – запорука гарного самопочуття та впевненості в собі.

Як приготувати літній десерт: простий і смачний рецепт для спекотних днів

Літо — пора свіжих фруктів, легких страв і бажання уникати довгого стояння біля плити. Якщо ви шукаєте простий і швидкий рецепт десерту, який ідеально підходить для спекотної пори, ця ідея саме для вас.
переглядів: 191
Купити смарт годинники гуртом з доставкою по Україні: Київ, Одеса, Дніпро, Львів

Шукаєте надійного постачальника для магазину чи маркетплейсу? У нас можна смарт годинники гуртом купити з доставкою по всій Україні. Київ, Одеса, Дніпро, Львів – надсилаємо в будь-яке місто без затримок. Пропонуємо перевірений асортимент, техпідтримку і постійне оновлення моделей.
переглядів: 201
Що має бути в тривожній валізі: перелік

Ніч на 9 липня знову нагадала українцям про реальність війни. Масштабна повітряна тривога, обстріли, вибухи у різних регіонах країни — все це вкотре підкреслює важливість готовності до надзвичайної ситуації.
переглядів: 217
Як вранці з рівненського автовокзалу їдуть автобуси і маршрутки

Зараз чимало людей вирушає у мандри: літо кличе у дорогу! А запорука успішної мандрівки часто полягає у доброму плануванні. А спланувати свою подорож неможливо, якщо не враховувати розклад руху автобусів і маршруток. І краще це робити завчасно!
переглядів: 231
Головні новини і події за ніч 9 липня

Ніч на 9 липня в Україні виявилася однією з найнапруженіших за останній час. По всій країні кілька разів оголошувалася масштабна повітряна тривога. Росія піднімала у небо літаки МіГ-31К, з яких традиційно запускають ракети типу «Кинджал».
переглядів: 422