Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
04.01.2020, 12:00

П'яних за кермом з 1 січня каратиме Кримінальний кодекс

Із першого дня 2020 року за нетверезе кермування транспортним засобом починає діяти кримінальна відповідальність.
А за так званий кримінальний проступок, яким тепер вважається кермування транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння, "світить" штраф до 51 тисяч гривень. І зовсім не "прокатить" відмова від освідування, медогляду чи ковток коньячку після ДТП нібито "для зняття стресу".

У Кримінальному кодексі України з’явилася нова стаття 286-1, відповідно до якої за кермування у нетверезому стані передбачена кримінальна відповідальність у раз:

- керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;

- передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів;

- відмова водія від проходження медичного огляду на стан сп'яніння або щодо вживання таких лікарських препаратів;

- вживання водієм транспортного засобу після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного освідування з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого медичного освідування.

За всі перераховані вище дії передбачено штраф від 1 до 2 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 32 тисяч гривень) і позбавлення права керувати транспортним засобом на строк до трьох років.

У разі повторного правопорушення штраф - до 51 тис. грн з позбавленням права керувати транспортним засобом від 2 до 3 років.

До кримінальних проступків також будуть відноситися такі поширені злочини, як крадіжки, шахрайство, незаконні дії з наркотичними засобами без мети збуту, хуліганство тощо.

Проводити розслідування кримінальних проступків будуть так звані дізнавачі - (посадові особи підрозділів дізнання органів Національної поліції України.

Підписуйтесь на новини "ОГО" у соцмережі Facebook та у Telegram
Коментарі: