Новий Виборчий кодекс: як будуть проводити місцеві вибори
За новим Виборчого кодексу вибирати депутатів міських, районних, сільських та селищних рад (з населенням до 90 тисяч осіб) будуть за мажоритарною системою відносної більшості. В одному окрузі зможуть вибрати від двох до чотирьох депутатів, перемагає кандидат, який отримує найбільшу кількість голосів виборців.

Вибори до Верховної ради Криму, обласних і міських рад (більше 90 тисяч жителів) будуть проходити за пропорційною системою з відкритими списками. Спочатку виборець повинен обрати партію, а потім депутата з цієї партії. Мандати отримають місцеві організації партій, який подолали бар'єр у 5%.
Місцеві вибори в Україні відбудуться восени 2020 року. Слово і Діло розібралося, як вони будуть проходити після набуття чинності Виборчого кодексу.
Кількісний склад депутатів у місцевих рад буде залежати від кількості виборців в окрузі. Наприклад, якщо виборців менше тисячі, рада буде складатися з 12 депутатів, від 500 тисяч виборців до мільйона – 64 депутата, 1-2 мільйони виборців – 84 депутата, понад 2 мільйони – 120 членів місцевої ради.
Цікаво, що на місцевих виборах депутатів не передбачено самовисування. Список кандидатів у бюлетені партія повинна затвердити на зборах, крім того, у ньому повинен бути дотриманий гендерний баланс – щонайменше 40% представників однієї статі.
Сільських, селищних, міських голів та сільських старост (населення до 90 тисяч осіб) обиратимуть за мажоритарною системою відносної більшості: переможе кандидат, що набрав найбільшу кількість голосів. Міських голів (у містах з населенням понад 90 тисяч) обиратимуть за мажоритарною системою абсолютної більшості: перемогу отримає кандидат, за якого проголосують більше 50% тих, хто прийшов на вибори.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський хоче восени 2020 року провести місцеві вибори на всій території України.
Про це повідомляє Слово і Діло.
Нагадаємо, в Україні потрібно буде заповнювати трохи менше паперів. Українців закликають бути розсудливішими.

Київ запускає систему перехоплення ворожих дронів у межах проєкту «Чисте небо»

У столиці розпочинають реалізацію повноцінної системи перехоплення безпілотників, яка має підсилити захист міста від атак дронів-камікадзе.
переглядів: 108
У Польщі вперше відзначають День пам‘яті жертв “геноциду, скоєного ОУН та УПА”

Сьогодні, 11 липня, у Польщі вперше офіційно відзначають нове державне свято — Національний день пам’яті жертв геноциду, скоєного українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої. Дата приурочена до роковин кульмінації Волинської трагедії 1943 року.
переглядів: 120
Скандал в Луцьку: чому людей з домашніми улюбленцями не пустили до укриття Собору УПЦ МП?

Під час найбільш масованої атаки російських окупантів на Луцьк та громаду в ніч на середу, 9 липня, до укриття Собору всіх святих землі Волинської, що належить УПЦ МП, не пустили людей із домашніми улюбленцями. Даний інцидент викликав значний резонанс та дискусію щодо поведінки представників церкви під час війни.
переглядів: 360
У Києві лікарі пересадили дитині серце під час нічних обстрілів [+Відео]

У ніч на 10 липня 2025 року, коли Київ знову перебував під масованим обстрілом ворожими «шахедами», команда видатного кардіохірурга Бориса Тодурова здійснила справжній подвиг. Під звуки вибухів та пожеж біля Інституту серця лікарі успішно транспортували та пересадили донорське серце для дитини.
переглядів: 388
Дрони, крилаті ракети та балістика: відомо наслідки нічного обстрілу Києва

У ніч на 10 липня російські війська здійснили масштабну комбіновану атаку на Київ.
переглядів: 433