Чому дітей не братимуть у дитбудинки
Про це заявив заступник Міністра соціальної політики Олег Коваль 17 лютого 2020 року під час селекторної наради з регіонами з питань влаштування дітей у сімейні форми виховання у контексті реформування будинків дитини системи охорони здоров’я.
"Цей рік має стати переломним. У результаті медичної реформи будинки дитини, у яких перебувають діти до 4 років, будуть трансформовані. Вони не зникнуть, а стануть суто медичними закладами, тобто в них перебуватимуть хворі діти, які потребуватимуть лікування і реабілітації, – повідомив Олег Коваль. – Тобто здорові діти з цих закладів мають бути тимчасово влаштовані у сім’ї родичів, знайомих чи сім’ї патронатних вихователів".
Заступник Міністра поінформував, що у 2019 році у 38 таких закладів було направлено майже 2300 дітей, з 2020 року МОЗ планує припинити влаштування здорових дітей відповідного віку у будинки дитини, тому розвиток патронатних сімей є сьогодні на часі.
За словами Олега Коваля, зараз в Україні створено 121 сім’ю патронатних вихователів, де перебувало 510 дітей; найбільше їх у Харківській (18 сімей), Черкаській (16), Кіровоградській (15) та Київській областях (12). У 5 областях України немає жодної патронатної сім’ї. Мова іде про Закарпатську, Рівненську, Тернопільську, Хмельницьку та Чернівецьку області.
Заступник Міністра вважає таку ситуацію неприпустимою, адже патронат може стати реальною альтернативою влаштування дітей від народження до 4 років з будинків дитини. Наразі Мінсоцполітики працює над удосконаленням системи патронатного виховання, зокрема спрощення процедури створення патронатних сімей і запровадження дієвого механізму контролю за умовами перебування у них дітей.
"Кожна дитина повинна виховуватися у родині чи в умовах, наближених до сімейних. Рухаємося вперед і закликаємо місцеву владу до створення патронатних сімей в регіонах!" – резюмував Олег Коваль.

Княжна Гальшка Острозька і Василь Червоній: 20 видатних рівнян

Історія завжди мала особливе значення і потужний вплив на життя українського народу. Саме тому так важливо пам'ятати тих, то цю історію творив. І залишив у ній свій вагомий слід.
переглядів: 234
Вступ-2025 на Рівненщині: державне замовлення, регіональні пріоритети та чому варто обирати свідомо

Із 1 липня в Україні офіційно стартувала вступна кампанія до закладів професійної, фахової передвищої та вищої освіти. Про актуальні правила, важливі акценти та виклики освітнього вибору розповів директор департаменту освіти і науки Рівненської ОДА Петро Коржевський.
переглядів: 396
Як нині перетнути кордон із Румунією, Польщею та що варто знати перед поїздкою

Попри літній пік поїздок і відпусток, перетин кордону з Румунією виявився напрочуд спокійним. Наша кореспондентка, яка нещодавно повернулася з поїздки, розповідає: шлях через пункт пропуску зайняв близько трьох годин — у нинішніх реаліях це майже рекорд.
переглядів: 436
На Рівненщині судитимуть чоловіка за умисне вбивство

54-річного мешканця Вараського району судитимуть за підозрою в умисному вбивстві. Обвинувальний акт у цій справі вже скеровано до суду Зарічненським відділом Вараської окружної прокуратури.
переглядів: 289
Безвісти зниклого 66-річного рівнянина знайшли мертвим у покинутому колодязі

66-річного Віктора Шкоропада, якого кілька днів розшукували поліцейські та родина, на жаль, виявили мертвим. Тіло чоловіка знайшли 8 липня у покинутому колодязі поблизу села Ясининичі Рівненського району.
переглядів: 635