Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
04.04.2020, 20:20

5 квітня 2020 у Рівному: календар подій, свята і дати

Портал ОГО згадує пам’ятні події, видатних людей, вітає з річницею, ювілеєм, Днем народження та Днем ангела!
У неділю, 5 квітня, у календарі міжнародних, національних та всеукраїнських дат і свят:

- День геолога (професійне свято працівників геології, геодезії і картографії, відзначається у першу неділю квітня, святкування збереглося з часів СРСР з 1966 року);

- Міжнародний день супу (цікаве неофіційне свято, присвячене популярній першій страві);

- Велике релігійне свято у християн західного обряду - Вхід Господній в Єрусалим (Пальмова неділя, Вербна неділя у римо-католиків).

За церковним календарем, православні християни та греко-католики вшановують пам’ять преподобної Марiї Єгипетської; преподобномученика Никона, єпископа, і 199 його учнів; преподобного Никона, ігумена Києво-Печерського. П'ята неділя Великого посту.

Іменини (День ангела): Анастасія, Варвара, Василь, Георгій, Ілля, Лідія, Лука, Макар, Никон, Олексій, Пелагія, Сергій, Степан, Феодосія

5 квітня в історії:

310 років (1710) першій українській Конституції. Нею вважається “Договір та Встановлення прав і вольностей Війська Запорозького та всього вільного народу Малоросійського між Ясновельможним гетьманом Пилипом Орликом та між Генеральною старшиною, полковниками, а також названим Військом Запорозьким, що за давнім звичаєм і за військовими правилами схвалені обома сторонами вільним голосуванням і скріплені найяснішим гетьманом урочистою присягою”.

110 років від дня народження Лідії СПАСЬКОЇ (1910–2000)- української художниці, з 40-х років ХХ ст. проживала в Острозі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
4 квітня у Рівному: календар подій, дні народження, ювілейні дати
День ангела: календар на 1 – 5 квітня 2020
Церковний календар на квітень 2020
Календар державних свят 2020: коли офіційні вихідні

Підписуйтесь на новини "ОГО" у соцмережі Facebook та у Telegram
Коментарі:
Бесплатка


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net