В Україні за перші півроку зафіксували 112 порушень свободи слова – ІМІ
Україні за шість місяців 2020 року зафіксували 112 випадків порушень свободи слова, більшість цих порушень стосувалася фізичної агресії – 86. Про це йдеться в щомісячному моніторинговому дослідження ІМІ «Барометр свободи слова».
У першому півріччі цього року найбільшу кількість порушень свободи слова було зафіксовано в таких категоріях:
перешкоджання законній журналістській діяльності – 61 (більше, ніж за аналогічний період минулого року, коли було зафіксовано 56 перешкоджань);
побиття – 13 (більше, ніж за аналогічний період минулого року, коли було зафіксовано дев'ять);
юридичний тиск – 11 (минулого року за такий самий період зафіксовано вісім випадків юртиску);
погрози – дев'ять (менше, ніж за аналогічний період минулого року, коли було зафіксовано 15 випадків погроз).
Крім того, з початку року ІМІ зафіксував сім випадків обмеження доступу до публічної інформації (за аналогічний період минулого року – така сама кількість), чотири випадки кібератак (торік – шість). Також експерти ІМІ зафіксували по три випадки пошкодження майна журналістів та непрямого тиску й один випадок цензури.
Як повідомляє ІМІ, право журналістів на професію переважно порушували приватні особи, місцева влада, правоохоронці, судова влада, Офіс президента та інші.
«Новизною цьогорічного моніторингу ІМІ стали порушення свободи слова, пов'язані з карантином, який був запроваджений через пандемію коронавірусу. Так, Інститут масової інформації з початку дії обмежень зафіксував 31 порушення свободи слова, пов'язане з карантином. Переважно ці випадки стосувалися недопуску журналістів на сесії місцевої влади, а також нападів на журналістів на ринках, у перукарнях, магазинах під час перевірки дотримання умов карантину», – йдеться в повідомленні.
Загалом порушення свободи слова зафіксували в 19 регіонах України – лідирує Київ з областю (33 випадки); друге місце за кількістю порушень цього року посіли Дніпропетровщина, Одещина та Херсонщина з 10 випадками в кожній, і третє місце – Полтавщина з дев’ятьма випадками.

"Пакунок школяра" обернувся втратою 20 тисяч для мешканки Прикарпаття

Поліція Івано-Франківської області застерігає громадян про нову шахрайську пастку в інтернеті під виглядом державної допомоги «Пакунок школяра». Аферисти використовують фейкові посилання у соціальних мережах, щоб викрасти кошти з банківських рахунків довірливих користувачів.
переглядів: 152
Зеленський підписав закон, що дозволить українцям мати кілька паспортів

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який вводить інститут множинного громадянства в Україні. Про це глава держави повідомив у своїх соціальних мережах, що відкриває нові перспективи для мільйонів українців, які проживають за кордоном, та представників інших народів, що пов'язали свою долю з Україною.
переглядів: 204
Уряд Шмигаля йде у відставку: Прем'єр-міністр подав заяву про відставку після рекордних п'яти років на посаді

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль подав до Верховної Ради прохання про відставку з посади. Про це він особисто повідомив у соціальних мережах, додавши фото своєї заяви.
переглядів: 254
Воєнний стан та мобілізацію подовжено до листопада 2025 року

Верховна Рада України схвалила чергове продовження дії воєнного стану та загальної мобілізації на території країни. Законопроєкти підтримала значна більшість народних депутатів, що свідчить про консолідовану позицію парламенту в умовах повномасштабної війни.
переглядів: 298
Головні новини та події за ніч: обстріли, заяви Трампа та санкції проти Росії

Ніч на 15 липня виявилася неспокійною як для України, так і для самої Росії. Обстріли, поранені, дим над стратегічним заводом і гучні політичні заяви — усе це стало частиною нічних подій.
переглядів: 250
Реклама